Bektaşoğlu, O Anları Anlattı

Bektaşoğlu, O Anları Anlattı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu,  Bulancak İlçesi’nde bir kahvehanede CHP heyeti ile vatandaşlar arasında yaşanan gerginliğin ardından bir basın açıklaması yayınladı.

Yaşanan olaydan duyduğu üzüntüyü dile getiren CHP’li Bektaşoğlu, olayın hemen ardından sıcağı sıcağına açıklamalarda bulunan Bulancak’ın AKP’li Belediye Başkanı Recep Yakar’ı ağır bir şekilde eleştirdi. Bektaşoğlu, yayınladığı basın bülteninde tepkisini şu sözlerle ifade etti:

“Giresun’un Bulancak İlçesi’nde CHP İl ve İlçe yöneticilerimiz ve partililerimizle yoğun bir ilgi, sevgi ve saygı görerek sürdürdüğümüz referandumla ilgili yaptığımız çalışma sırasında bir kahvehanede, aralarında işletmecinin de bulunduğu 4-5 kişilik gurubun önce sözlü ve küfürlü; ardından da fiziki saldırısına uğradık. Bu saldırı provokatif amaçlıdır. O anda değil; önceden planlanmış ve kayıta hazır cep telefonun bile düşünüldüğü bir organizasyon ve mizansenle gerçekleştirilmiştir.

Bunu fark ederek sağduyulu, yatıştırıcı olayın tartışma boyutunda kalmasını sağlayıp, kahvede bulunan diğer vatandaşlarımızın da katkısıyla daha fazla büyümesini engelledik.

Saldırganları ellerinde öldürücü özelliğe sahip ağaç okey ıstakalarıyla arkamızda bırakarak oradan ayrıldık. Nitekim yanılmadık.

“PROVOKASYONUN İKİNCİ BOYUTU BAŞLADI”

Kısa sürede orada çekilen görüntüler mehter marşı eşliğinde önce Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar’a yakın kişilerin kurduğu ve sadece ona ait haberlerin yer aldığı bir gurup sayfası üzerinden yayımlandı ve hemen ardından da Başkan Yakar, yandaş kanallara telefona bağlanarak aynı görüntüler üzerinden olayı yalan, yanlış, içinde tek doğru olmayan bilgilerle, tamamen çarpıtarak, büyüterek, partimi ve beni hedef gösteren söylemlerle algı yaratmaya çalıştı.

O kanallarda görüntüler montajlanarak olayın failleri mağdur yapılmak istendi.

Nasılsa o anda İlçe’de bulunan bir başka yandaş kanal elemanları da saldırganlara mikrofon tuttu.

Sayın Belediye Başkanı’nın bizlere geçmiş olsun dahi demeden, olayın aslını öğrenmeden alelacele ortaya koyduğu bu tavrını, geçmişini, vatandaşların tepkisini çeken yönetim kusurlarını, bu tür provokasyonlardan nemalanarak aklanmaya çalışma çabası olarak görüyor, İlçesindeki Hayır oylarının arttığı hissiyatıyla bir Milletvekiline yönelen saldırıyı meşru göstermeye çalışmasını ise yadırgıyorum.

Sayın Başkan, nedense güzel, şirin, fikirlere saygılı, tahammüllü, hoşgörülü, konuksever, sokakları huzurlu hemşerilerimizin yaşadığı Bulancak İlçesi’ni; seçim kampanyasına engel olunan ve kahvelerinde milletvekiline saldırılan bir İlçe gibi göstermek istemiştir.

Bunu Bulancak halkının, özellikle AKP’ye oy vermiş kardeşlerimin takdirine bırakıyorum.

Bana ve partimize yönelik saldırı özelliği içeren bu haberlerle ilgili hukuki süreç başlatacağız.

“OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Gözaltına alınan, ilk hakaret eden kişiyle ve eli ıstakalı öteki saldırganların, ayrıca o görüntüleri çekerek yayımlayan kişilerin verecekleri ifadelerle, yürütülen soruşturmayla olayın arkasındaki kişi ve kuruluşların ortaya çıkarılmasını bekliyoruz.

Bu saldırılar, cumhuriyet ve demokrasimize, parlamentomuza, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne yönelen bir tehdit olarak gördüğümüz anayasa tasarısına, tek adam yönetimine karşı yürüteceğimiz mücadeleyi engelleyemeyecektir.

“BİZİ YILDIRAMAYACAKTIR”

Bu olay sonrasında beni arayarak geçmiş olsun dileklerini ileten, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, Bakanlarımıza, Giresun Valisi Hasan Karahan, Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, Bulancak Kaymakamı Niyazi Ulugölge, Bulancak Cumhuriyet  Başsavcısı Olcay Aksoy, Bulancak Emniyet Müdürü Turgay Kovancı ve diğer il ve ilçe protokolüne, partimize bizzat gelerek geçmiş olsun diyen AKP Bulancak İlçe Başkanı Esat Sakallıoğlu’na, Milletvekili arkadaşlarıma, CHP’lilere, Meclis Üyelerimize, siyasi parti temsilcilerine, Baro, ADD,  STK ve diğer kuruluşlara, doğru, dürüst, tarafsız, objektif, etik ahlaki değerlere bağlı kalarak olayı haber yapan basınımıza, olaydan duydukları üzüntüyü belirten Bulancaklılara ve çok sevgili halkımıza teşekkür ediyorum.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?