Bektaşoğlu Sert Çıktı

Bektaşoğlu Sert Çıktı

“Yine sözün bittiği bir noktadayız”

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Daha acımız tazeyken, kısa bir süre önce kaybettiğimiz 29 canımıza yanarken, hainler, alçakça yine ülkemizin kalbi Ankara’ya, bir otobüs durağındaki halkımıza saldırdılar.

BİR KERE DAHA YÜREĞİMİZ YANDI, ACIMIZ BÜYÜK.

Bektaşoğlu, “Kanlı Pazar yaşadık… Bu son saldırı öncekiler gibi sadece bir terör eylemi değil, milli birlik ve bütünlüğümüze, ülkemize, demokrasi ve Cumhuriyetimize yönelik bir savaş ilanıdır.

Bir senaryonun parçasıdır.  Dolayısıyla sadece örgüt isimleri telaffuz etmek,  ceset dokuları arasında terörist kimliği tespit edip bunu bir başarı gibi göstermek ve kınama açıklamaları yapmak yetmez.

Suruç’la başlayan, Sultanahmet, Ankara Garı ve aynı ay içinde yine aynı alanda meydana gelen son iki saldırı; bu tür toplu halk katliamına yönelik eylemlerin kent merkezlerinde süreklilik kazandığını ve bundan sonra da süreceğini göstermiştir.

Çünkü artık hepimiz biliyoruz ki;  hükümetin bugüne kadar izlediği mücadele yöntemleri iflas etmiştir, zafiyet ve aciziyete neden olmuş,  hatta terör ve terörizmi özendirmiştir.

Artık biliyoruz ki; ‘çözüm süreci’ başlatıp teröristle masaya oturanlar , anlaşma, ‘mutakabat’  yapanlar, terörle mücadele edemezler.  Dolayısıyla Türkiye’nin acilen iradesi olan yeni bir hükümete, yeni bir iç güvenlik, dış güvenlik politikası uygulayacak kararlı kadrolara ihtiyacı vardır.

Sayın Başbakan eğer hala bu saldırıların siyasi sorumluluğunu kabul edip istifa etmiyorsa,  o zaman başta İçişleri Bakanı Efkan Ala ve MİT müsteşarının istifasını istemeli,  Ankara Valisi ve emniyet müdürünü derhal görevden almalıdır.   Hesap sormak CHP’ye, hesap vermek AKP’ye düşüyor.

Bu ülkenin yurttaşları olan bizlere düşen görev ise; birlik ve beraberliğimizi bozmadan teröre karşı milli bir duruş sergilemektir. Bu vesileyle, 34 kişinin hayatını kaybettiği, 125 kişinin yaralandığı terör saldırısını şiddetle ve nefretle kınıyor, yurttaşlarımıza Allahtan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?