Bektaşoğlu, Teröre Araştırma İstedi

Bektaşoğlu, Teröre Araştırma İstedi

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, yöremizdeki terör eylemlerinin partiler tarafından kurulacak komisyon tarafından araştırılması için önerge verdi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Giresun’daki terör eylemlerini, bu kez de araştırma önergesi vererek TBMM gündemine taşıdı.

PKK terör örgütünün Giresun’daki eylemlerinin ardındaki gerçeklerin ortaya çıkarılması gerektiğini belirten Bektaşoğlu, bunların TBMM’deki siyasi partilerin üyelerinden oluşan bir komisyon tarafından araştırılmasını istedi.

CHP Milletvekili önergesinin gerekçesinde; 7 Haziran seçimleri sonrasında terör saldırılarında 500’e yakın yurttaşımızın hayatını kaybettiğini belirterek, bu süreçte PKK terör örgütünün Erzincan-Gümüşhane-Sivas-Giresun kırsalı üzerinden Karadeniz’e açılma stratejisini geliştirdiğine dikkat çekti.

9 AYDA 5 SALDIRI…

Bülent Bektaşoğlu, “Giresun’da 9 ayda 5 saldırı gerçekleştiren PKK terör örgütünün yeni eylem alanı olarak Karadeniz’i ve özellikle de Giresun’u seçtiği görülmektedir. Son aylarda Giresun kırsalının, Doğu ve Güneydoğu’ya geçiş noktalarından, gelerek bölgemizde konuşlandığı belirlenen terörist guruplar; birbirlerine uzak noktalardaki karakol, HES barajı, devriye araçları gibi hedefler seçip vur-kaç taktiği şeklinde korku ve panik yaratacak türden eylemler yapmaktadırlar” dedi.

“TERÖR EYLEMLERİNİN ARKASINDA BAŞKA PLANLAR MI VAR?”

CHP Giresun Milletvekili terör eylemlerindeki kuşkularını da dile getirdiği meclis araştırması açılması önergesinde, baraj ve karakol saldırılarında elektrik teknisyeni Adil Bülbül ile Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Zafer Çalışkan’ın şehit edilmesi olayına da değinerek, şunları söyledi:“Yöredeki terör saldırıları, örgütün tabanından, lojistik destek göreceği kitlesinden uzakta, tepki göreceği, barınma, beslenme, yer değiştirmenin mümkün olmadığı bir coğrafyada gerçekleşmektedir.

Ayrıca sadece tarım ve hayvancılığın yoğun olarak yapıldığı, bir turizm hareketinin yaşandığı yayla merkezlerindeki alanlarda ve hep de bu günlerde, bu aylarda ve sadece Giresun’da meydana gelmekte, seçilen hedefler de benzerlik taşımaktadır.

Tüm bunlar bir tesadüf gibi değerlendirilmemekte, arkasında başka planlar olduğu endişelerini, kaygı ve kuşkularını da artırmaktadır. Bugüne kadar bu eylemleri gerçekleştirenlere ait hiçbir iz bulunmaması, ölü ya da yaralı terörist, mühimmat ele geçirilememesi, üzerinde düşünülmesi gereken bir başka konudur”.

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, önergesinin gerekçesinde  ‘Karadeniz ve Terör’ ve diğer konuların araştırılması için yöreyi de içine alan, yerel yöneticileri de kapsayan, bilgi oluşturmaya dayalı bir çalışma yapmak üzere; TBMM’de gurubu bulunan bütün siyasi partilerin katılımıyla bir komisyon kurulması ve gerekmektedir” ifadesini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?