Bektaşoğlu’dan, Şebin’e İl Teklifi…

Bektaşoğlu’dan, Şebin’e İl Teklifi…

BEKTAŞOĞLU: “28 PLAKASINDAKİ RAKAMLAR ŞEBİNKARAHİSAR’IN HAKKI. 83 YIL ÖNCE İL OLAN, 83 YILDIR İLLİK MÜCADELESİ VEREN ŞEBİNKARAHİSAR, TÜRKİYE’NİN 82’İNCİ İLİ OLMALI”

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Perşembe günü Saat 13.00’de TBMM Basın Toplantısı Salonu’nda Şebinkarahisar’ın illik hakkının iadesi için hazırladığı kanun teklifi hakkında bir basın toplantısı düzenliyor.

Bektaşoğlu’nun toplantısına, Ankara, İstanbul, Giresun ve Şebinkarahisar’dan da çeşitli kişi ve kuruluş temsilcilerinin de davetli olduğu bildirildi.

Basın toplantısı öncesinde bir açıklama yapan Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, “Şu anda bazı ilçelerin il yapılması gündemde. Türkiye’de il olmayı en çok hak eden illerin başında Şebinkarahisar geliyor. Şebinkarahisarlı hemşerilerimin 82 yıldır süren mücadelesine katkıda bulunmak için bu taleplerini kanun teklifi ile TBMM’ye taşıyorum. Adını Fatih Sultan Mehmet, Atatürk’ün verdiği  Kelkit vadisinin bu şirin ilçesi il olmanın bütün özellik ve şartlarını taşıyor. Milletvekili arkadaşlarımın çoğu da teklifimi destekliyor.  ” dedi.

Bektaşoğlu ,”83 yıl önce il olan, 83 yıldır, il olma mücadelesi veren Şebinkarahisar, Giresun’un plakasındaki rakamları hak ediyor. Türkiye’nin 82’inci ili Şebinkarahisar olmalıdır” diye konuştu

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?