BEKTAŞOĞLU’NDAN AKP VE MHP’YE TEPKİ VAR

BEKTAŞOĞLU’NDAN AKP VE MHP’YE TEPKİ VAR

CHP 25.26 dönem Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu,AK Parti ve MHP’nin ters algı yarattığını öne sürdü.
Bektaşoğlu “ 31 Mart yerel seçimlerinin değişim için fırsat olduğuna dikkat çekerek, başarı için birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. Yazılı bir açıklama yapan Bektaşoğlu “amacımız, partimizin yerel ve genel yönetimde iktidar olduğu bir Türkiye’yi görmek ve yaşamaktır.
Mücadelemiz bunun için olacaktır. Bunun için 31 Mart seçimleri bir fırsat olarak karşımızda duruyor.
İnanıyorum ki; Cumhuriyetin kuruluşuna giden yolun, istiklal savaşımızın başlangıcı olan 1919’un 100. Yıldönümünde partimizi başarılı kılacağız, kentlerimizden başlayarak Türkiye’nin geleceğini kurtaracağız. Ülkemizin felakete, kaosa karanlık bir belirsizliğe sürüklenmesine izin vermeyeceğiz. Bunu başarmanın yolu birlik ve beraberlikten geçiyor” dedi.
CHP önceki dönem milletvekili Bektaşoğlu “Şimdi ülkemizin içinde bulunduğu bu zor koşullarda, her zamankinden daha çok partimizin, partililerimizin yanında olmalıyız.
Doğu Karadeniz’de Cumhuriyetin tek kalesi olan gurur kaynağımız Giresun’u kaybetmememiz birliğimize bağlı. Benim tek kaygım, endişem budur” değerlendirmesinde bulundu. .
“AKP-MHP BLOKUNU GÜÇLÜ GÖSTERMEK İÇİN ALGI YARATIYORLAR”
40 yılı aşkın bir süredir CHP’de mücadele verdiğini, aktif siyasetin içindeki en eski partili olduğunu ifade eden Bülent Bektaşoğlu sol, devrimci, demokrat, Atatürkçü, Cumhuriyetçi kimliğimden asla sapmadan, çizgisini değiştirmeden baskılara, zulümlere yılmadan, aldırmadan bedeller ödeyerek yaşamını sürdüğünü söyledi.
AKP-MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakını güçlü göstermek bazı güçlerin kendilerini adaylarını desteklemediği yönünde algılar yaratmaya çalıştıklarını iddia eden Bektaşoğlu, şunları söyledi:”Buna hizmet edenlere karşı hemşerilerimi dikkatli olmaya davet ediyorum. AKP-MHP bloku bütün güçleriyle, iktidar olanaklarını kullanarak ve özellikle bu tür İtibar ve imaja karşı saldırılarla partimizdeki ayrışmayı sağlayarak Giresun’u kazanmak istiyor.
Başarırlarsa bunun sorumlusu en başta bu algılara kapılanlar, partimizdeki birlik ve beraberliği bozmaya yönelik söz, eylem ve tavır içinde olanlar, küsenler, uzak duranlar, sorumluluk duygusunu, partili kimliğini yitirenler olacaktır”.
“İNŞALLAH GİRESUN’DA ÜÇÜNCÜ BAHARI YAŞAYACAĞIZ”
CHP’li Bektaşoğlu seçimlerde başarılı olmak için her türlü ekonomik ve siyasal koşulların hazır olduğunu belirttiği açıklamasında “Kentlerin ve ülkemizin bizlere, CHP’ye ihtiyacı var. Türkiye’yi bu karanlık günlerden, kaos ve kabustan kurtarmak, yeniden demokrasi ve cumhuriyet değerlerine kavuşturmak, CHP’mizi yerel yönetimlerde iktidar yapmakla mümkündür” dedi.
Bektaşoğlu Giresun Belediye Başkanı ve adayı Kerim Aksu ve diğer adaylara başarılar dileyerek “onlar kentlerimizin tarihini, doğasını, kültürünü koruyacaklar, rahat, huzurlu, güvenli, mutlu yaşanabilir kılacaklardır. Hep birlikteyiz, hep birlikte başaracağız.
İnanıyorum ki, 31 Mart’ta güzel Giresun’umuzda ve güzel Türkiye’mde başarımızı kutlayacağız. Giresun’a, Piraziz’e başka belediyelerimizde eklenecek.
Martın sonu bahar olacak. İnşallah Giresun’da üçüncü baharı yaşayacağız” ifadesini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar