BEKTAŞOĞLU’NDAN PARTİZANLIK İDDİASI

BEKTAŞOĞLU’NDAN PARTİZANLIK İDDİASI

“Muhalefet belediyeleri çok yönlü baskı altında. Halka hizmet edemez durumdalar. Ödenek ayrımında partizanlık yapılıyor”

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, “muhalefet belediyelerine mali baskı uygulanıyor, ödenek ayrımında partizanlık yapılıyor” şeklindeki iddiaları meclise taşıdı.

Bütçe görüşmeleri sırasında söz alan Bektaşoğlu, “ben muhalefette olmasına rağmen başarılı olan bir belediyesi olan ilin milletvekilliğim” diye konuşmasına başladı.

Bülent Bektaşoğlu daha sonra Giresun ve diğer belediyelerin bu yöndeki sorularını dile getirmek üzere  ilgili bakana şu soruları yöneltti: “ Ülkemizde AKP’li belediyeler dışındaki belediyeler çok yönlü yoğun baskı altındadır. Sürekli müfettiş denetimleri nedeniyle belediyeler halka hizmet veremez hale gelmiştir.

Kasaba belediyeleri borç yükü altındadır. İller Bankasından başka geliri olmayan nüfusu 10 binin altındaki bu belediyelerin borçlarının silinmesi düşünülmekte midir?

Muhalefet belediyelerine mali baskı devam edecek midir? Muhalefet belediyeleri de iktidar belediyeleri gibi desteklenecek midir?

Bu belediyelere de İller Bankası üzerinden yürütülen projelerine gerekli ve yeterli ödenek ayrılacak mı? Ödenek ayırımında partizanlık yapıldığı iddialarını araştıracak mısınız?”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?