BEKTAŞOĞLU’NDAN REKOR ÖNERGE 

BEKTAŞOĞLU’NDAN REKOR ÖNERGE 

CHP Giresun Milletvekili Bektaşoğlu’nun 1 Aylık Karnesi: 19 Soru Önergesi, 17 Konuşma, 1 Araştırma Önergesi, 23 Kanun Teklifine İmza atarken Giresun’un sorunlarını meclis gündemine taşımış oldu.

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, 1 Kasım seçimleri sonrasındaki performansıyla göz doldurdu ve bir rekora imza attı.

Milletvekili,  17 Aralık 2015 tarihinde yemin ederek başladığı görev döneminde, TBMM’nin açık olduğu 1 aylık  süre içinde, Giresun’un pek çok sorununu gündeme getirdi.

Bektaşoğlu, TBMM’deki oturumlarda 16 kez söz alarak konuştu. Ayrıca, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve ilgili bakanların yanıtlaması istemiyle; 19 yazılı soru önergesi, 1 araştırma önergesi verdi, 23 kanun teklifine de imza attı.

Yazılı bir açıklama yaparak çalışmaları hakkında basına bilgi veren CHP Giresun milletvekili Bülent Bektaşoğlu,”amacım, halkımız, kentimizin dinamikleri, basın, siyasi partiler, STK’lar, muhtarlar, oda ve borsalar ve diğer kuruluşlarımızın da içinde yer aldığı geniş bir platformla birlikte hareket etmek, bu anlamda farklı, uzlaştırıcı, birleştirici bir muhalefet milletvekilliği görevi yaparak önderlik etmek, böylece ilimizin hak ettiği hizmetlerden daha çok pay almasını, hizmet eksikliklerinin giderilmesini sağlamaktır”  dedi.

GİRESUN’UN SORUNLARINI TBMM’YE TAŞIDI

CHP Milletvekili Bektaşoğlu’nun önerge ve konuşarak gündeme getirdiği konuların bazılarının başlıkları şu biçimde sıralanıyor: “Fındık fiyatlarındaki düşüş, TMO-FKB’nin devlet destekli fındık alımı yapması,  Ordu’daki trafik cezaları, AKSA’nın hizmet kusurları ve elektrik kesintileri, heyelan mağduriyeti, doğalgaz, güney çevre yolu, şehiriçi geçişi, Batlama yolu, kadın doğum ve çocuk hastanesi, Eğribel Tüneli, işsizlik, esnafın durumu ve kredi desteği, emeklilere banka promosyonu verilmesi, balıkçı barınaklarının modernizasyonu, kalitesiz kömürle yaratılan hava kirliliği…

“Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Giresun’un ve Türkiye’nin sorunlarını gündeme taşıyacağım” diyen CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, TBMM’nin 1 haftalık tatili süresince Giresun’da olacağını ve çeşitli ziyaretler gerçekleştireceğini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?