BEKTAŞOĞLU’NDAN SALVO ATIŞ

BEKTAŞOĞLU’NDAN SALVO ATIŞ

MERKEZ İLÇE KONGRESİ’NDE KONUŞAN BURAK BEKTAŞOĞLU“CHP’NİN BAŞARISININ ÖNÜNDEKİ ENGEL OTEL LOBİSİ. BU ALGI YIKILMALI”DEDİ…

BEKTAŞOĞLU’NDAN SALVO ATIŞ

CHP Merkez İlçe Başkanlığı Kongresine Başkan Burak Bektaşoğlu’nun konuşması damgasını vurdu. İsim vermeden parti içinde yerleşen yapıları sert bir dille eleştiren Bektaşoğlu ”Asıl sorun Giresun halkında ve partililerimizin çoğunda oluşan ‘otel lobisi’ algısını ortadan kaldırmaktır. İl başkanımızın sahip olduğu otelde alınan kararların uygulamaya konulduğu şeklindeki algı yıkılmalıdır. Partimizin başarısının önündeki en büyük engel de budur” dedi.

“ALFABEMİZDE NEMA, RANT DEĞİL, CHP YAZIYOR”

Konuşmasına “bugün buraya 3 yıl süren görev dönemimizin hesabını sizlere vermeye geldik.  Ancak ne mutlu bize ki, benim ve arkadaşlarımın siz partililerimize veremeyecek hiçbir hesabımız yok. Vicdanımız, gönlümüz rahat, alnımız ak.

Sütümüzde kara, fındığımızda goruk yok” diye başlayan Burak Bektaşoğlu,”Alfabemizde nema, gücün karşısında biat, rant, korku, kulluk, kölelik, gayri meşruluk, kara ve kirli ilişkiler yok.

Alfabemizde sadece Cumhuriyet Halk Partisi yazıyor.

Karşınıza şaibesiz, saf, katıksız, Cumhuriyet Halk Partililer olarak geldik” diye konuştu.

“PARTİDE ÇATIŞMA KÜLTÜRÜNDEN BESLENEN MİKSERLER VAR”

Delegeleri hiçbir kişi, kuruluş, makam, mevkinin, etkisinde kalmadan kendi özgür iradeleri ve vicdani kanaatleriyle oy kullanmaya çağıran Bektaşoğlu, kongre sürecinde yaşananları şu sözlerle değerlendirdi:” Aday arkadaşımız üzerinden hesaplaşma ve bir kampanya başlatıldı. Dolayısıyla son 48 saat içinde kongremiz, kongre olmaktan da çıktı. Derin bir kutuplaşmaya, saflaşmaya, cepheleşmeye, hatta bölünmeye dönüştü. Sizlerde biliyorsunuz ama bir kere daha buradan söylüyorum. Bu duruma biz neden olmadık. Her şey bizim dışımızda gelişti. Bu sürecin sorumlusu; bu partide çatışmayı, gerginliği bir kültür haline getiren ve bundan nemalanarak kendilerine siyaset yapma zemini yaratanlardır.Bu zemini kullanarak siyasi gelecek kuranlardır.Partiyi demokratik yapısından, geleneklerinden uzaklaştırarak kendine bağlı delege yapısı oluşturmak isteyenlerdir, partiyi kendi malı gibi görenlerdir. Ne yazık ki partimizde böyle bir ekip var.

Seçim zamanlarında, kampanyalarımızda, mahalle, köy çalışmalarımızda,  partimizin etkinliklerinde, halka dönük çalışmalarımızda bu ekipten kimseyi göremezsiniz.

Bunlar sadece böyle zamanlarda ortaya çıkarlar.

Mikser gibi karıştırıp bizi birbirimize düşürüp giderler”. Babasının milletvekili olması nedeniyle aday olmasını eleştirenlere de seslenen Bektaşoğlu“Kusurumuz milletvekili oğlu olmak olsun. Kusurum Bülent Bektaşoğlu gibi pırıl pırıl geçmişe sahip, ömrünün 40 yılını CHP’ye vermiş, hakkında kimsenin tek bir kötü söz söyleyemeyeceği bir babanın oğlu olmak olsun.

Kaldı ki ben bu partinin, sizlerin oylarıyla seçilmiş ilçe başkanıyken bu partinin üyeleri, Bülent Bektaşoğlu’nu önseçimle milletvekili listesinin 1.sırasına getirdiler.

Allahınızı severseniz Bülent Bey’in milletvekili olmasının benim ilçe başkanı olmamın bu partiye ne zararı oldu, ne zararı olacak?”diye sordu.

“OTEL LOBİSİ ALGISI YIKILMALI”

Burak Bektaşoğlu konuşmasının en çarpıcı bölümü ise Başkan Kerim Aksu ve İl Başkanı Sinan Kitapçı ve Eşref Karaibrahim ilişkisini eleştirdiği “Asıl sorun ben değilim. Hatta başka hiçbir şey değil. Asıl sorun Giresun halkında ve partililerimizin çoğunda oluşan ‘otel lobisi’ algısını ortadan kaldırmaktır.

İl başkanımızın sahip olduğu otelde alınan kararların uygulamaya konulduğu şeklindeki algı yıkılmalıdır.

Partimizin başarısının önündeki en büyük engel de budur.

3 yıllık görevleri döneminde başarılı seçim kampanyaları yaşadıklarını söyleyen ve ekibini kutlayan Bektaşoğlu,          “ Bu seçimlerde üzerimize düşen bütün görev ve sorumlulukları yerine getirdiğimizi, partimizin başarısı için çalıştığımızı düşünüyoruz. Kimse bizi çalışmadı diye suçlayamaz. Bu konuda da vicdanımız rahat”dedi .

CHP Merkez İlçe Başkanı Burak Bektaşoğlu”Bu şehrin CHP’li milletvekili, CHP’li belediye başkanı, CHP’li il genel meclisi, belediye meclisi üyeleri varsa onların sayesindedir. Bunu sağlayanların hepsi buradalar.  Onları yürekten alkışlıyorum” ifadesini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Sözler doğru ama yerinde ve zamanında yapılmamış. Burak bu sözleri daha önce dile getirecekti.İddialarını somutlaştıracak ve gerekli yerlere iletecekti.Kongrede bu sözleri etmesi fayda değil zarar getirir. Nitekim öyle olmuşa benziyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?