Bektaşoğlu’ndan, ‘Tek Adam’ Uyarısı

Bektaşoğlu’ndan, ‘Tek Adam’ Uyarısı

Referandum çalışmalarını ilçe, belde ve köylerde sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu  ‘Hayır’ çağrısını sürdürüyor.

Bektaşoğlu, son olarak Yağlıdere ilçesinde esnaf ve halk ziyaretleri ve kahvelerde konuşmalar yaptı.

Anayasa tasarısıyla getirilmek istenen rejim değişikliğinin Türkiye’yi kaosa sürükleyeceği uyarısı yapan Bektaşoğlu “kurtuluş savaşı vererek kurduğumuz, uğruna bedeller ödediğimiz cumhuriyet ve demokrasiden, parlamenter sistemden vaz geçmeyeceğiz. Egemenlik hakkımızı tek bir adama vermeyeceğiz. Yüzyılımızda Krallıklar, sultanlıklar, diktatörlükler yıkılıyor, yerine demokrasi geliyor. Biz bunu Atatürk ve arkadaşları sayesinde elde etmişiz. Bundan neden vaz geçelim. Tek adam yönetimiyle kalkınma ve gelişme sağlayan tek bir ülke yok. Gelişmiş ülkelerin hepsinde demokrasi var ” dedi.

Türkiye’nin üzerinde uzlaşarak demokrasiyi güçlendiren, özgürlükçü, çağdaş, sorunları çözen yeni bir anayasa yapması gerektiğini vurgulayan Bektaşoğlu “bu taslağın hiçbir maddesinde Türk halkı ile ilgili bir şey yok. Yoksulluk, işsizlik sorunun çözümü yok. İşçi, köylü, memur, fındık üreticisi yok.  Sadece bir adamın korunması ve iktidarını kendi seçtiği kişilerle kimseye hesap vermeden sınırsız ve sorumsuz bir yetkiyle sürdürmesi var” diye konuştu.

Bektaşoğlu’nun Yağlıdere gezisine, İl Başkanı Necati Tığlı, ilçe başkanı Cafer Özdemir, önceki dönem il başkanı Ömer Adıgüzel, Kadın Kolları Başkanı Fatma Altundaş Demiroğlu ve parti yöneticileri katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?