BİK Müdürü Kaşdaş yerel gazeteler için destek istedi

BİK Müdürü Kaşdaş yerel gazeteler için destek istedi

Basın İlan Kurumu Ordu Şube Müdürü Engin Kaşdaş, Pandemi sürecinin de etkisiyle sıkıntılı bir dönem yaşayan yerel basına destek için Giresun’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

İlk ziyaret Vali Ünlü’ye

Giresun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bekir Bayram ve Basın İlan Kurumu Ordu Şube personeli İbrahim Ortatepe ile birlikte ilk olarak Giresun Valisi Enver Ünlü’yü ziyaret eden BİK Müdürü Kaşdaş, kamu kurum ve kuruluşlarının mal ve hizmet alımlarında Kamu İhale Kanununun ön gördüğü kıstaslara uyulması ve ilanların Basın İlan Kurumu vasıtasıyla yayınlatılması hususunda hassasiyet gösterilmesi noktasında kendisinden destek istedi. Basın İlan Kurumu’nun Pandemi sürecinde aldığı kritik kararlarla sektöre nefes aldırdığını belirten Kaşdaş, gerek yerel basının ayakta kalması gerekse sektördeki istihdamın korunması noktasında şehrin tüm paydaşlarına görev düştüğünü kaydederek bu konuda da Vali Ünlü’den öncülük yapmasını istedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Giresun Valisi Enver Ünlü de, resmi ilanlar ve yerel gazetelerin desteklenmesi noktasında gereken gayretin gösterileceğini ifade etti. Giresun Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ömer Tekin de hazır bulunduğu ziyarette Vali Ünlü’ye Basın İlan Kurumu yayınlarından çıkan Dr. Mehmet Gedizliye ait kitap seti de takdim edildi.

Başsavcı Alan ile yargı ilanları konuşuldu
Kaşdaş’ın bir sonraki durağı Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan’ın makamı oldu. Giresun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bekir Bayram’ın da eşlik ettiği ziyarette Kaşdaş, yargı ilanlarının özellikle yerel basın için önemine vurgu yaparak Başsavcı Alan ile bu hususta istişarelerde bulundu ve bazı beklentilerini dile getirdi. Başsavcı Alan, ziyaret dolayısıyla Kaşdaş ve Bayram’a teşekkür etti. Başsavcılıktaki görüşme hediye takdimi ile son buldu.

İş dünyasına destek çağrısı
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ile de bir araya gelen BİK Müdürü Kaşdaş, yerel basının daha fazla desteklenmesi noktasında iş dünyasından beklentilerini dile getirdi. Hediye takdiminin yapıldığı ziyarette Giresun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bekir Bayram da hazır bulundu.

Başkan Şenlikoğlu ile bir araya geldi
Günün sonunda Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’na misafir olan Kaşdaş, Basın İlan Kurumu faaliyetleri, Giresun Şubesinin kuruluş ve Ordu Şubeye bağlanması süreci ile Giresun gazetelerine yönelik çalışmaları hakkında kendisini bilgilendirdi. Basın İlan Kurumu olarak sektörü ayakta tutmak ve bu alandaki istihdamı korumak için önemli projeler yürütüldüğünü ve pandemi sürecinde alınan kritik kararlarla gazeteleri önemli ölçüde rahatlattıklarını kaydeden Kaşdaş, bu konuda yerel yönetimlere görev düştüğünü söyledi ve Başkan Şenlikoğlu’ndan destek istedi. Giresun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bekir Bayram’ın da eşlik ettiği ziyaret karşılıklı hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?