BİLGE: İKTİDAR SINIFTA KALDI

BİLGE: İKTİDAR SINIFTA KALDI

CHP İl Başkanı Bilge,Giresun’un pandemi döneminde kötü idare edildiğini öne sürdü

CHP Giresun İl Başkanı Fikri Bilge,pandemi döneminde yapılan bazı uygulamaları eleştirdi

Bilge” Vatandaşlarımızın vergileriyle maaşlarını alan yöneticilere sesleniyoruz !

Sizleri ,İlimizdeki bu olağanüstü süreçte,görevlerinizi namusuyla yapmaya davet ediyoruz.

Giresun’da ,pandemi’nin başlangıcından bu yana,yaklaşık 35 bin civarında vaka sayısı ve 700 dolayında vefat ile karşılaştık.

Pandemi kurallarını hiçe sayarak yapılan kongreler sonrası ilimizde mutasyonlu virüs yayılımı hız kesmeden devam etmiş ve bizi Türkiye’de zirveye taşımıştır.

İlimizde önlem olarak kolluk kuvvetlerince Gazi caddemizde çok komik şekilde güya HES uygulaması yapılıyor.Caddenin kuzey-güneyinde göstermelik kontrol yapılırken,ara sokaklardan geçişler serbest bırakılarak insanlarımızla alay edilmektedir.”dedi

Bilge şöyle konuştu “İlimizde,hastalık süresi uzadıkça,başta esnaflarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımız maddi olarak büyük zararlar görmektedir.İş yerlerimiz kapalılık süresi uzadıkça esnaflarımızın içleri kan ağlamaktadır.Geciktirilen her tedbir esnaflarımızdan,eğitimcilerimizden,öğrencilerimizden,dolayısı ile tüm vatandaşlarımızdan götürmektedir.

Tıklım tıklım kongre salonlarına ses çıkarmayıp,yolda yakaladıkları gariban vatandaşa ceza kesenler,adalet anlayışlarını ortaya koymuşlardır.

Sağlık Bakanı ve ilimizdeki yöneticileri,en başlangıçtan bu yana hasta sayısı ve ölüm oranlarında hiç bir zaman doğruyu söylemediler.Doğru olmayan rakamlarla doğru tedbirler ortaya çıkmaz.

En fazla vakanın görüldüğü bölgemizde,kentler arası seyahat kısıtlaması ve en az 15 günlük kapanma  uygulanmalıdır.

Yapılan aşılama uygulaması son derece yetersizdir.Aşılama bu hızla giderse 1.5 yıl süreceği gözlenmektedir. süreç bu şekilde devam ederse koronanın  sürü bağışıklığı ile çekip gitmesini beklemekten başka çaremiz yoktur,”dedi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar