BİLGE: “ÖZEL İDARE ASLİ İŞİNİ YAPMADI”

BİLGE: “ÖZEL İDARE ASLİ İŞİNİ YAPMADI”

Giresun’un Çanakçı ilçesine bağlı Kahraman Köyü’nde Nazmiye Özdemir’in araç ulaşımı sağlanamadığı için 16 yaşındaki oğlunu sırtında taşımasıyla ilgili tepkiler sürüyor.
CHP Giresun İl Başkanı Fikri Bilge, araç ulaşımı sağlanamadığı için engelli annesinin yaşadığı dramın yürek burktuğunu ifade ederek, Giresun İl Özel İdaresi’nde yaşanan görevden almaların ne kadar yerinde olduğunu bir kez daha gösterdiğini söyledi.
CHP Giresun İl Başkanı Bilge “Giresun İl Özel İdaresi asli görevlerinin dışında çalışmalar yaparken, Çanakçı’nın Kahraman Köyü’nde evine yol ulaşımı sağlayamayan anne 16 yaşında engelli oğlunu sırtında taşımak zorunda kalıyor. İl Özel İdaresi’nin asli görevi köylerdeki yol, su gibi ihtiyaçları, sorunları gidermektir. Ancak buna rağmen köyleri bırakıp il belediye sınırları içerisine, halı saha yapıp ardından kiraya veren İl Özel İdaresi ne yazık ki yolsuz, susuz köyleri görmemektedir. Bunların bir örneği ise Çanakçı’nın Kahraman Köyü’nde yaşanmıştır. İl Özel İdaresi köylü işbirliğiyle açılan yola beton dahi dökememiştir. Günümüz Türkiye’sinde Giresun’da böyle bir durumu görmekten büyük üzüntü duydum. Bu durum bir kez daha İl Özel İdaresi’nde görevden almaların ne kadar yerinde olduğunu göstermiştir ama görevden almalar yeterli değildir.” dedi.
“AÇIKLAMA YERİNE SORUNU ÇÖZÜN”
Engelli çocuğunu sırtında taşımak zorunda kalan haberin basında yer almasının ardından Giresun Valiliği tarafından “ Engelli çocuğu bulunan anne Görele’de kirada kalıyor, köydeki evi yazlık olarak kullanıyor.” Şeklindeki açıklamalarının da tatmin edici olmadığını anlatan CHP İl Başkanı Bilge, “ Bir idareci yaşadığı coğrafyayı iyi bilmelidir. Yaşadığı coğrafyayı, insanlarını, kültürünü bilemezseniz yerinde hizmette yapamazsınız. Değil Giresun, Karadeniz’de dahi hiçbir insanın köydeki evi yazlık değildir. İl, İlçe merkezlerinde kalsa dahi yılın büyük bir bölümünü köyünde, tarla, bahçe işlerinde geçirir. Kaldı ki bu bir mazeret değildir. O köyde ulaşım sağlanamayan mahallede bir ikamet eden engelli çocuğu bulunan anne değildir. Söz konusu bu mahalleye beton dökülemediği için ulaşım sağlanamadığıdır. Engelli çocuğu bulunan anne de haftada bir günde olsa köydeki evine giderken, engelli çocuğunu sırtında taşımak zorunda kalıyorsa bu bir utançtır, idarecilerin başarısızlığıdır. Valilik vicdanları sızlatan bu haber için “Kimsenin bizden yol talebi olmadı.” açıklaması yapacağı yerde haberdar olduğu yol için sorunu çözmelidir.” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar