BİLGE:AKP LİMAN KONUSUNDA 2’YE BÖLÜNDÜ

BİLGE:AKP LİMAN KONUSUNDA 2’YE BÖLÜNDÜ

CHP il Başkanı Bilge,Limanın AKP iktidarı döneminde çalışmaya başladığını belirterek”Şimdi 2 milletvekili bu limanın çalışmasını istiyor,sayın Canikli ve sayın Şenlikoğlu ise siloların yıkılması için uğraşıyor.Kendi dönemlerinde yapılan siloları ne yapacakları konusunda oturup ortak karar alamıyorlar.Giresun böyle yönetilmeyi hak etmiyor”dedi

CHP Giresun İl Başkanı Fikri Bilge,liman konusunda AKP Milletvekilleri arasındaki görüş ayrılığının bitirilmesini istedi

Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş ile birlikte ortak bir basın toplantısı düzenleyen Bilge”Sayın Cemal Öztürk ve sayın Sabri Öztürk bir tarafta,sayın Nurettin Canikli ve sayın Aytekin Şenlikoğlu diğer tarafta görünüyor.Önce silolar konusunda kendileri bir karar versinler.AKP bu konuda ikiye ayrılmış durumda.Bir liman konusunda AKP’de birliktelik yok.Bu silolar Giresun’a yapılırken,acaba hangi parti iktidardaydı.Kendi dönemlerinde atılmış bir adım konusunda bile iktidar ikiye ayrılmış.Silolar konusunda karar veremeyenler şimdi demiryolu ile gündemi meşgul etmeye çalışıyorlar.Sayın Canikli 19 yıl önce Güney Çevre Yolunu taahhüt etti şimdi cemal bey,demiryolunu vaad ediyor.2029’a kadar devletin planlamasında demiryolu yok.Önce Güney Çevre Yolunu yapsınlar.Ayrıca DAL-ÇIK Projesi hala 2 yılda başlamadı.Orada dere geçiyor diye şimdi viyadük mü devreye sokulacak?.Viyadük olursa,silolardan daha kötü görüntü olmayacak mı?.AKP artık Giresun’u yönetmekte zorlanıyor.Bu açıktır”dedi

Merkez ilçe Başkanı Bektaş ise silolar ve  Şenlikoğlu’nu eleştirdi

Bektaş”Geçtiğimiz günlerde AKP’li vekiller ve Belediye Başkanının Liman Bölgesindeki silolar ile ilgili peş peşe açıklamalarını dinledik.

AKP Milletvekili Cemal Öztürk “siloların şehrin önünü kapattığını ancak projeyi Özelleştirme İdaresinin yaptığını ifade ederek kendilerinin müdahil olmadığını, 4-5 yıllık bir sürecin olduğunu” söyledi. Özelleştirme idaresi sanki başkasının kontrolünde bir kurummuş gibi topu da biraz çevirip sonra taca attı.

Sonra Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu siloların şehrin önünü kapattığını ve kesinlikle yıkılması gerektiğini dile getirdi.

Ardından Milletvekili Sabri Öztürk siloların şehrin önünü kapattığını ve başka yere taşınması gerektiğini ifade etti.

Görüyoruz ki iktidarın yereldeki figürlerinin kafası karışık, aralarında da bir fikir birliği bulunmamakta. Biz bu iktidar yetkililerinin hiç topu taca atmadan, lafı eğip bükmeden, aralarında anlaşmazlığı bir an önce bitirmelerini, şehrin önünü kapatan siloların ticaret hacmine zarar vermeksizin, oradan ekmek yiyen nakliyecilerin, işçilerin haklarını ihlal etmeden sorunu çözmelerini bekliyoruz.

Yine bildiğiniz gibi geçen hafta Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu geçmiş dönem çalışmalarından bahsederken Cumhuriyet Halk Partisi döneminde alınan itfaiye aracı ve projesi yapılan makine ikmal binası ile ilgili olarak “siparişi bizden önce verilmişti, projesi bizden önce yapılmıştı parasını biz ödüyoruz” gibi ifadeler kullandı. Sayın Şenlikoğlu’na hatırlatmak isteriz ki kurumlarda devamlılık esastır. AKP Giresun Belediyesi’ni borçsuz mu devretmişti? Kendileri açıklamalarında “270 Milyon borç var” diye açıklama yaparken önümüzdeki seçimde Belediyeyi borçsuz mu devredeceğini iddia ediyor. Kendisi bunun sözünü verebilir mi? Cevabını gerçekten merak ediyoruz.

Bunun yanında açıklamasında bir soru üzerine “ Bu zamana kadar hiç bir şey yansımadı, biz şu desteği de istedik de de gelmedi denilmedi. Mesele şu aslında istense veriliyor. Diğer ilçelerde de CHP’li belediyeler var, şu selden sonra aldıkları yardımlara bakın ya da diğer projelerdeki yardımlara bakın. Aslında istense ciddi yardımlar alabilirdi. Mesele aslında şu ne kadar isteyip de işin peşine düşebildiğiniz ama düşülmedi” şeklinde beyanlarını gerçekten hayretle dinledik.

“Hafıza-ı beşer nisyanla maluldür” diye çok güzel bir söz var. Basitçe “İnsan hafızası unutkandır” anlamında kullanabileceğimiz. Sayın Şenlikoğlu CHP’li belediyenin elinden alınarak 10 yıldır karanlıkta bırakılan sahili aydınlattık diyor ya biz de Sayın Başkanı aydınlatmak ve kamu oyunun hafızasını tazelemek isteriz.

 

 

 

Soruyoruz, bizim dönemimizde Sahil yolu için yaptığımız girişimler, Karayolları eliyle engellenirken hangi şehirde yaşıyordunuz?

Sırf CHP’li belediyenin çalıştırılmaması için Milli Emlak’a verilen dolgu alanları Giresunluların hafızasına kazınan mevzulardan biridir. Defalarca dile getirdik niye destek vermediniz?

Daha düne kadar Özel İdare logosu taşıyan önceki adıyla “botanik” sonraki adıyla “millet” bahçesine Giresun Belediyesi logosu astırır mıydınız?

Kerim Aksu döneminde 5 günlük borcundan dolayı belediyenin su depolarının elektriği kesilip şehir susuz bırakıldı. Mezarlık Camiinin bile elektriği kesildiğinde neredeydiniz? Sizin döneminizde biriken yüzbinlerce liralık borca rağmen aynı muameleyi gördünüz mü?

Sahilde yürüyüş yapan vatandaşlarımızın dinlenmesi için belediye tarafından yerleştirilen bankların kimler tarafından kaldırılmaya çalışıldığını hiç sorguladınız mı?

Gedikkaya’da yapılması planlanan Seyir terası projesinin, tren yolu bahanesiyle Devlet Demiryolları eliyle engellendiğinde neden diye sordunuz mu?

Sayın Başkan, partisinin il başkanı iken, engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın sahile ulaşımını sağlamak için, “üst geçitleri bize devredin, asansör yapalım” diyen Sayın Kerim Aksu’ya destek mi vermiştiniz?

CHP’li diye ayrım yapılmıyor Selde onlara da yardım yapıldı” diyen Sayın Başkan acaba ilk planda belediyelerimize yardım yapılmadığının, Milletvekilimiz Sayın Necati Tığlı’nın tepkisinden sonra Tirebolu’ya Kasım ayında Soğukpınar’a 20 gün kadar önce yardım yapıldığının farkında mı?

Havaalanı açılışında söz bile vermediğiniz Kerim Aksu, Giresunlu taksici esnafı bu havaalanına girebilsin diye kavga ederken siz neredeydiniz?

Merkez İlçe Başkanı olarak pandemi sürecinde ihtiyaç sahiplerine yardım kampanyası için izin istediğimizi ve izin verilmediğini biliyor mu?

Biz tüm bu soruları soruyoruz ancak cevap beklemiyoruz çünkü biz bu soruların cevabını zaten biliyoruz. “dedi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?