BİLGİ EVLERİNDE YENİ DÖNEM KAYITLARI BAŞLADI

BİLGİ EVLERİNDE YENİ DÖNEM KAYITLARI BAŞLADI

EĞLENEREK ÖĞRENMEYE DEVAM

Giresun Belediyesi’nin faaliyete geçirdiği ve önce Aksu, ardından ise Kumyalı’da hizmet vermeye başlayan bilgi evlerinin ardından, şimdi de Çıtlakkale Mahallesi Sönmez Sokak’ta yapımı tamamlanan bilgi evi faaliyete geçti.

Her 3 bilgi evinde de yeni dönem kayıtları başlarken, etkinliklerden yararlanmak isteyen öğrenciler, 10-24 Ekim tarihleri arasında bilgi evlerine giderek kayıtlarını yaptırabilecek.

Bilgi Evleri’nde çocuk ve gençler bilgiye daha kolay ulaşıyor, kendilerini geliştirme ve boş zamanlarını değerlendirme imkanı sağlanıyor. Bilgisayar ve internete ulaşma fırsatı olmayan çocuklara bu imkan sunuluyor. Kitap okuma alışkanlığı yaygınlaştırılıyor, ders çalışma ortamları müsait olmayan çocuklara çalışma ortamı sağlanıyor. Kültürel ve sosyal hayatın gelişmesine yardımcı olunarak çocuklara rehberlik ediliyor.

Sokak oyunları, eva tasarım, gitar, drama, resim, piyano, bilişim ve internet, bağlama, robotik kodlama, satranç, ritim, akıl ve zeka oyunları, seramik, ebru, keman, kemençe, keçe, halk oyunları ve taş boyama faaliyetleri uygulanıyor.

Bilgi evlerinde öğrencilere yönelik her türlü imkânı olan güzel bir eğitim ortamı hazırladıklarını ve beklediklerinden daha fazla ilgiyle karşılaştıklarını bildiren Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu: “Çocuklarımız ve gençlerimiz için sosyal alan oluşturuyoruz. Bilgi Evlerimiz çocuk ve gençlerimize çok önemli hizmetler veriyor. Öğrencilerimiz kitap okuyup, ders çalışıp, dersleri için gerekli olacak birçok bilgiye buradan ulaşabiliyor. Buraya gelen her öğrencimizi, kendi çocuğumuz gibi görüp ona göre eğitip donatacak ve onlara sahip çıkıyoruz. Bu proje gibi çocuklarımız için daha birçok proje yapmayı planlıyoruz.’’ dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?