Bilmek Vatandaşın Hakkı Değil midir?

Bilmek Vatandaşın Hakkı Değil midir?

Türk Telekom, son günlerde gönderdiği faturalarda, ‘Tahsilatına Aracılık Edilen Ödemeler’ adı altında müşterilerinden bir ek ödeme almaya başladı.

Bu ödemenin karşılığı olarak ne gibi hizmet alındığını sorduğunuzda ise ; ‘Biz bilmiyoruz, ayrıca bakmaya da yetkimiz yok. İsterseniz Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurabilir, mahkemeye verebilirsiniz’ cevabı veriliyor.

Bizim daha önceden Türk Telekom ile yaptığımız sözleme gereği Fibernet adı altındaki internet paketimizin limitsiz olmasına rağmen genel ödeme fiyatı 55,04 iken bir anda 155,04 TL’ye çıkınca, ne ödeyeceğimizi bilmediğimiz bir faturayı ödemeye mecbur bırakılıyoruz.

Debboy Mevkii’ndeki Türk Telekom’a giderek görevlilerle görüşülünce alınan cevap ise: ‘Bunun gibi birçok müşteri şikâyete geliyor ve biz aynı yönlendirmeyi yapıyoruz’ cevabını veriyorlar.

Bu gibi bir durum bir başka kurum olan AKSA ELEKTRİK’te de var. Yine tüketiciler harcamadıkları yükseklikte elektrik faturalarını ödemeye mecbur bırakılıyoruz.

Dijital sisteme geçildikten sonra bu tür yanlışlıklarla haksız kazanç elde eden kurumlar; vatandaşın işlerini kolaylaştırmak yerine, zorlaştırdığı bir hizmet sunmaya devam ediyor.

Biz de şikâyetimizi Genel Merkez’e yaptık Tüketici Hakem Heyeti’ne de basvuracağız. Maksatları sanırım caydırıcı ve bıktırıcı yollara sevk ederek haksız bir şekilde bu paraları almaya devam etmektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?