BİR DEVRİN SONU.

BİR DEVRİN SONU.

Giresun Üniversitesi’nin yeni Rektörü Coşkun oldu.Cumhurbaşkanı Erdoğan,seçimi kazanan Aygün Attar yerine, ikinci olan Coşkun’u ,yeni Rektör olarak atadı..

Giresun Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Cevdet Coşkun atandı.

Önceki gün Yüksek Öğretim Kurumundan 1. Sırada Cumhurbaşkanlığına gönderilen Coşkun’un ataması resmen gerçekleştirildi. Konuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı resmi sitesinden yapılan açıklamada şunlara yer verildi,”Sayın Cumhurbaşkanımız, Giresun Üniversitesi Rektörlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130 uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulunun önerdiği adaylar arasından Prof. Dr. Cevdet COŞKUN’u atamışlardır.”

COŞKUN TEŞEKKÜR ETTİ

Atama sonrası görüştüğümüz yeni Rektör Coşkun,bu atamada emeği geçen herkese teşekkür etti

Coşkun” Şu an çok yoğunum.Emeği geçenlere teşekkür ederim..Daha iyi bir üniversite oluşturmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

COŞKUN KİMDİR?

01.04.1970 tarihinde Erzurumlu bir ailenin çocuğu olarak Sapanca’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gebze’de; lisans (1992), yüksek lisans (1996) ve doktora öğrenimini (2000) ise Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde tamamladı. 2002-2003 arasında ABD, OH’ da bulunan Wright State Üniversitesi Yarıiletken Araştırma Laboratuarı’nda doktora sonrası çalışmalarda bulundu. 1994 yılında Arş. Gör. olarak girdiği Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Yoğun Madde Fiziği Anabilim Dalı’nda 2001 yılında Yrd. Doç., 2005 yılında Doçent, 2011 yılında ise Profesör oldu. Aynı yıl Giresun Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’ne dekan olarak atandı. 2011-2012 yılları arasında dört ay süreyle rektör yardımcılığı ve 2011-2014 yılları arasında da dekanlık görevlerini yürüttü. Ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde yayınlanmış elliden fazla çalışması bilim atıf endeksinde (SCI) beş yüzün üzerinde atıf almıştır. Fiziğin yanı sıra Bilim Tarihi ve Bilim Felsefesi alanında da dersler ve konferanslar vermektedir. Halen Giresun Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Cevdet Coşkun, evli ve üç çocuk babasıdır

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?