BİR RÜYA GİBİ BAŞLADI HER ŞEY

BİR RÜYA GİBİ BAŞLADI HER ŞEY

Bizler amaçlarımızla beraber yeni bir yol çizdik. Ufak tebessümler ve korkulu gözlerle başladık bu işe. Sonra gözlerimizde ki o korkunun yerini tatlı heyecanlar aldı… Kısa bir kahve molasında tanıdık belki birbirimizi. Kısa oldu belki, evet ama sonunda hepimiz kırk yıllık hatıra sahip olduk. Bir isim bulduk kendimize. Girişimciler oldu adımız. Çoğumuz yeni başladık aslında. Üniversitenin bize sağladığı en büyük faydalardan biri oldu bu iş bizim için. Kısıtlı olan zamanlarımızdan saatler ayırdık birbirimize hatta günler. Şimdi kısa bir anımı anlatmak istiyorum ve beni bu grubun bir üyesi yapan aynı zamanda üniversitede derslerime girerek bana her yerde faydası dokunan sayın Osman Sirkeci hocama tesekkürlerimi sunuyorum.

Yine tatlı bir heyecanımla uyandım o kahvaltı sabahı.. muhteşem bir kahvaltı sofrasının etrafında buluştuk hep beraber. Başka bölümlerden başka memleketlerden hatta başka ırklardan gelen arkadaşlarımızda eşlik ettiler bize. Bizler aynı zamanda ayrım yapmadan da mutlu olunabileceğini gösterdik aslında o gün. Patlayan flaşların güzel sohbetlerin ve muhteşem manzaranın haddi hesabı yoktu o gün.. En önemlisi de en sevdiğimiz insanlarla bir aradaydık. Söylenen şarkılara hep beraber eşlik ettik, küçük büyük hep bir aradaydık.

Girişimcilik sabır isteyen bir iştir bize sabretmeyi öğretecektir. Önemli olan da bizler için bu zaten eğer sabredersek ve bıkmadan devam edersek sonunda güzel işler başaracağız. Girişimcilik konusundaki hassasiyetimi bir an bile olsun yitirmedim. Umutlarımın hedeflerimin ve yatırımlarımın hepsi bu yoldadır. Yaptıklarımızın uğraşlarımızın hiçbiri aynı değil bizim.. Her statü için farklı rollerimiz vardır elbet… Bu yüzden seviyorum işte girişimciliği. Yaşamayı öğretiyor insana. Önce kişiye umut veriyor sonra o kişinin umutlarını gerçeğe dönüştürüyor. Bizler bir telefon kadar yakınınızdayız her zaman. Her geçen gün daha da büyüyeceğiz ve girişimciler olarak her yerde olacağız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?