BİR UMUTTUR YAŞAMAK

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

Şükretmek lazım uyandığımız her sabaha.Güneş gözlerini kamaştırabiliyorsa,odanın penceresini açtığında içine çektiğin hava sana huzur verebiliyorsa,sen her güne ‘’merhaba’’diyebiliyorsan,bir umuttur yaşamak.İçinde bulunduğumuz Dünya öyle bir hal aldı ki,artık herşeye şüpheyle yaklaşır olduk.

İnsanlar birbirlerinin yüzüne bakamaz oldular.Aslında devrin en önemli sorusuydu bu; ‘’Kime güvenmeliyiz?’’. Güvendiğimiz kişiler o uyandığımız her sabahın akşamına bizleri yolcu edebiliyorlar mı ? Elinden tuttuklarımız bizleri nereye kadar götürebiliyorlar? Ya da sürüklüyorlar mı? Duyduğumuz,duyacağımız her haber,her beklenti bize binbir duygu katıyor.Üzülüyoruz,ağlıyoruz,gülüyoruz,mutlu oluyoruz…

Ya bunları hissedemeyenler? Yaşantılarımızın o kadar farklı olduğu insanlar varki, herkes aynı yastığa baş koyduğunda güzelce uyumayı düşünmüyor ya da yarın ne yapacağını, nerede gezeceğini . Belkide yarın sabaha kalkamayacağını, birkaç dakika sonra bir şey olacağını,yada öleceğini düşünüyorlardır.

Artık insanlar bir değil.Bazılarının hevesleri için bazılarının yaşamları gidiyor.Ve kimse buna çığlıklarla ‘’DUR’’ diyemiyor.Sessizliği bozan tek şey  canı yanan insanların haykırışları.Herkes güne huzurla başlamak yerine,bazı insanlar yürekleri yanmış evleri görüntüleriyle,sesleriyle uyanıyor.Bu konuda bizler şanslımııyız aslında kavrayamıyorum.

Ama yaşam bizim hakkımızdır,umut bizimdir.Bizim olan hakkı başkası elde edemez.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?