Bir yıldır evleri sular altında!

Bir yıldır evleri sular altında!

ÖZEL HABER:  SEDAT KARAKAYA

Nerden geldiği belli olmasa da verdiği zarar  ortada. Yani evleri tam bir yıldır nereden sızdığı belli olmayan sular nedeniyle kullanılamaz hale geldi. Aksu ailesi kendilerini duymayan yetkililere seslendi,Giresun Valisi Hasan Karahan’ı davet etti..

25 Haziran 2016 yılından bu yana,yani tam  1 yıldır evlerine sızan suyun nereden geldiğine anlam veremeyen Aksu ailesi seslerini bu kez medya aracılığıyla duyurdu. Giresun merkez Kavaklar Mahallesi,Şehit Toraman Uzun Sokak’ta oturan Fatih ve Esin Aksu çifti yetkililere seslendi.

İlk kez seslenmediklerini belirten 1 çocuklu çekirdek aile,konunun Gündem Gazetesi aracılığıyla yanıt bulmaması halinde yüksek mercilere de taşıyacaklarını ifade ettiler.Nereden geldiği belli olmayan suyun,evlerinin yamaçlarına yapılan lüks rezidansların olduğu bölgeden geldiğine işaret eden ev sahibi Fatih Aksu:

“Bu ev bizim kendimizin, kirada  falan değiliz.Yıllardır babamlarla bu evi paylaşıyoruz.Evliyim çoluk çocuk kaldığımız bu evin antresi sular altında.Sürekli 1 yıldır içeriye su sızıyor.Bir türlü suyun nerden hangi yönden geldiğini bulamadık.Binamızın ikinci katında 2 No’lu dairede kaldığımız halde,rutubet ve nem yüzünden beyaz eşyalarımız ve mobilyalarımız çürüdü. Evimize daha yeni yaptırdığımız laminat parkelerimiz hep bozuldu küf yaptı, kullanılamaz hale geldi. Başvurduğumuz kapılar, ya yüzümüze kapandı yada çare olamadı.Sadece benim evim değil,inceleyin göreceksiniz, yan komşular da aynı konudan muzdarip. 4 yada 5 evde daha aynı sorun var, sular altında kalmış halde bulunuyor.

Bu rezidans konutlar buraya yapıldıktan sonra bu olayları yaşamaya başladık aslında ama,1 yıldır aşırı su  sızmaya başladı.Bu lüks konutlara ait istinat duvarından aşağıya sarkıtılan borudan akan sulardan olduğunu düşündük.Bu konuda şikayetlerimiz dile getirince,şikayetimden hemen sonra o boruya ek ilave boru yapılarak sorun giderildi.Şikayetten hemen sonra bu sorun aşıldı ama suyun içeriye sızması bir türlü önlenemedi.Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun sosyal medya hesabından da konuyu kendilerine arz ettiğim halde dikkate   almadılar.Binamızın girişinden tutun da merdiven boşlukları,mutfağımız,odalarımız ve her yer sular altında.Sayın Valimiz Hasan Karahan’ı bu konuda evimin halini görmeye  davet ediyorum” diye konuştu.

Fatih Aksu’nun eşi Esin Aksu ise duruma isyan ederek konuyu CİMER’e ileteceklerini ifade ederek,eşinin sözünü destekleyen sözler kullandı.Esin Aksu:

“ CİMER Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi vatandaşların sorunlarına çözüm arayan bir platformdur. Bu platforma vatandaşlar şikayetlerini yazıyorlar ve CİMER Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi tarafından en geç 3 gün içerisinde cevap veriliyor. Koku yok,bence su borusu patlamış olabilir.Eşim Fatih, Giresun Belediyesi Fen işlerinde görevli adının Tahsin Bey olduğu iddia edilen kişiye bu durumu  sözlü olarak iletti.Evi gösterdi,yandaki evlerde de benzer sorun olduğunu söyledi.Mahallemizde bulunan aynı mağdurlar da bu konuda arkamızda durdular.Tahsin bey geldi, nasıl olduysa  jet hızıyla hemen çözdüler,boru ek yapılarak eşimin de dediği gibi çözüme kavuşmuştu. Bir buçuk ay sonra yeniden hatırlattığımızda, gereğini yapacağız dediler ama ilgilenmediler.Yine mahallemizde mazgallar,çamur,bozuk yol bunları da söyledik.Ama ilgilenen veya kalıcı çözüm bulamadılar.

Duvarlarımız nemden çürüdü, kazıyoruz. Yine mutfak ve odalarım perişan halde.beyaz eşyalarım ve mobilyalarım çürüdü.Yeni yaptırdığım laminetlerim  çürüdü.İçişleri Bakanlığı’na ve CİMER’e dilekçe halinde ileteceğim.Konunun peşini bırakmayan eşim belediyenin,su ve kanalizasyonundan görevli Ethem Bey’le görüştü.Gelmiş tespit edemeyince bizlik bir durum yok demiş,çekmiş gitmiş.Kayınvalidem gelen yetkilileri sürekli evde olmasına rağmen ‘ben görmedim dedi’, ama onlar gelmişler.Fen İşleri tekrar topu kanalizasyona,kanalizasyon Fen işlerine atıyor.En son ikisi birbirine atınca yine biz hala ortada mağdur.Bilemiyoruz artık çaresiz bir şekilde sesimizin duyulmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?