Bitcoin Nedir?

Bitcoin Nedir?

Bitcoin, geçtiğimiz 10 yılda hızla yükseliş gösteren ve son üç yıldır da Türkiye başta olmak üzere tüm dünyada popülerliğini zirveye çıkaran bir para birimidir. Bitcoin’in herhangi bir merkez bankası veya sahibi olan resmi bir kuruluşu bulunmamaktadır. Bitcoin aynı zamanda elektronik yani sanal para birimidir. İnternetin birçok yerinde ve özellikle Deep Web gibi ortamlarında en çok kullanılan para birimidir. Çünkü Bitcoin transferleri takibi yapılamaz ve isim gizliliğini elinde bulundurur. Yani bir para gönderimi yaptığınızda veya aldığınızda kime ne kadar ödediğinizi sizden başka kimse bilemez, iziniz sürülemez.

Kurucusu Japon Satoshi Nakamoto olarak bilinmektedir. Bitcoin bir tür “Kripto Para” birimidir aynı zamanda. Yani Bitcoin gibi birçok alt coin ve farklı kripto para türleri bulunur. Bunu bir nevi Borsa piyasası olarak düşünebilirsiniz.

Bitcoin Cüzdan Nasıl Oluşturulur?

Bitcoin bu kadar popüler hale geldikten sonra akla gelen ilk sorulardan birisi de budur. Bitcoin’de normal bankanızda olduğu gibi “Hesap Açma” gibi bir kavram yoktur. Bitcoin’e olan yatırımlarınızı ve para aktarım işlemlerinizi “ Bitcoin Cüzdanı Oluşturma” işlemiyle yapabilirsiniz. Dünyada birçok aracı global firma Bitcoin hesabınızı oluşturup kendinize bir cüzdan yaratmak için uygun ve kullanılabilir durumdadır. Günümüzde ise Türkiye’de bu tarz kurumlara BitTurk örnek verilebilir.

Bu tarz bir kurum üzerinden Bitcoin Hesabınızı / Cüzdanınızı yarattıktan sonra bir nevi sanal cüzdan yaratmış oluyorsunuz. Bu cüzdanınıza Amerikan Doları, Türk Lirası gibi sahip olduğunuz para aktarımınızı transfer ederek Bitcoin sahibi olabilirsiniz. Yine örneğini verdiğimiz internet siteleri ve kurumlar üzerinden rahatlıkla cep telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan, kısaca internete ulaşabildiğiniz her yerden transfer işlemini gerçekleştirebilir ve Bitcoin Cüzdanınıza TL yükleyerek, Bitcoin satın alabilir / yatırım yapabilirsiniz.

Bitcoin nereden alınır?

Bitcoin alımı için birçok aracı site bulunur. Özellikle Kripto Para borsası olarak geçen bazı kurumlar mevcuttur. Örneğin dünya genelinde Binance veya Türkiye’de Bit Türk gibi güvenilir adreslerden Bitcoin alabilirsiniz. Elbette Bitcoin alımı yapmadan önce bir üst başlıkta bahsettiğimiz Cüzdan Açma işlemini gerçekleştirmiş olmanız gerekmektedir. BitTürk’ün internet sitesi www.bitturk.com ‘dur.

Güvenilir kripto para alım satım borsası “Bittürk”

Bitcoin özellikle son 5 yılda değerinde gözle görülür bir gelişme kaydetmiştir. Geçtiğimiz yıllarda 1 Bitcoin 17.000 Amerikan Dolarına kadar yükselmiş ve birçok yatırımcıyı sevindirmiştir. Ancak sonrasında bir yıllık düşüşe geçen Bitcoin, günümüzde hala en popüler Kripto Para olma özelliğini korumaktadır. BitCoin alacağınız zaman bunu özellikle de Türkiye’de en güvenilir ve tercih edilen adreslerden yapmanız gerekmektedir. Güvenilir Kripto Para Borsası BitTürk gibi kurumlar, hem hızlı işlem seçeneği, hem bol kampanya ve ödeme seçenekleriyle birlikte günün her saati ulaşabileceğiniz bir destek ekibi sayesinde güvenli bir şekilde Bitcoin alım satımı yapmanızı ve yatırımlarınızı değerlendirebilme imkanı sunuyor.

Kaynak : https://bitturk.com/

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar