“Bizim amacımız Giresun’u turizm ve eğitim şehri yapmak”

“Bizim amacımız Giresun’u turizm ve eğitim şehri yapmak”

İl Genel Meclisi Başkanı Mürşit Gürel, Gümüşhane –Torul’dan geçmesi planlanan tren yoluyla ilgili özel açıklamalarda bulundu.

HABER-ROPÖRTAJ:MEHMET UZUN

İl Genel Meclisi Başkanı Mürşit Gürel,GÜNDEM   GAZETESİ ailesinden Mehmet Uzun’un sorularını yanıtladı.

Şeffaf sorulara içtenlikle cevaplar veren Meclis Başkanı Gürel,Giresun için olmazsa olmaz hedeflerinin  tren yolunun Gümüşhane -Torul’ dan,Tirebolu’ya ulaşması olduğunu anımsattı.Gürel, “Eğer bu yol Tirebolu’ya gelirse Tirebolu Limanı da Karadeniz’in  bir numaralı metropol limanı olacaktır   ve iç Anadolu’ya Giresun’u açacak ticaretimiz artacak ilimizde kalkınacaktır.  Giresun’un coğrafi yapısı  sanayiye uygun olmadığı için Tirebolu- Torul yolunda genişletme yapıp ve sahille iç Anadolu’yu birbirine bağlamalıyız.Eğer böyle olursa limanda faaliyete geçecek ve endüstriyel olarak da,  sanayi olarak da, turizm olarak da Giresun büyük kazançlar sağlayacaktır” diye konuştu.

Gürel şöyle devam etti:”Bizim söylemek istediğimiz Giresun’umuzun doğu bölgesinin bir  Organize Sanayi İhtisas  Limanı’na kavuşacak  ve yöremiz ekonomik olarak kalkınma sağlayacaktır.  Biz Trabzon’a yapılanları kıskanmıyoruz, biz kendi ekonomimizi düzeltmek için  Anadolu’ya  bir şekilde çıkmalıyız. Bunun için tren yolunun Gümüşhane Torul’dan Tirebolu’ya inmesi gerekir .

Bunlardan başka Samsun -Hopa arasında  hızlı tren yolunun da    yapılması içinde elimizden gelen gayreti  gösteriyoruz.  Ayrıca Giresunumuzun olmazsa olmazları olan çevre yolunda sona doğru yaklaşıyoruz.Sayın Bakanımız gerekli talimatları verdiler, haritalama ve ölçüm işleri başlamak üzere.Bizim amacımız Giresun’u bir turizm ve eğitim şehri yapmak” şeklinde  konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?