Boğulma Riski Artıyor

Boğulma Riski Artıyor

Vali Sarıfakıoğulları, boğulma olaylarına karşı aileleri bilinçli davranmaya çağırdı.

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, “Vatandaşla Buluşma” günleri çerçevesinde halk toplantılarının ilkini Hacısiyam Mahallesi sakinleriyle gerçekleştirdi.

Giresun Merkez Atatürk Anadolu Lisesi Toplantı Salonu’nda 12 Temmuz Çarşamba günü saat 13.30 da gerçekleşen toplantıda mahalle sakinleri doğrudan Vali Harun Sarıfakıoğulları’na istek, şikâyet ve önerilerini dile getirdiler.

Toplantının başlangıcında bir konuşma yapan Vali Sarıfakıoğulları, mahalle sakinleriyle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti belirterek, vatandaşların istek, öneri ve şikâyet gibi başvurularını, Valiliğimize veya ilgili idari birimlere müracaatlarını beklenmeden, doğrudan temas kurmak suretiyle iletmelerini isteyerek, toplumun tüm kesimlerine daha geniş bir şekilde ulaşılması amacıyla böylesi bir toplantı düzenlediğini ifade etti.

Vali Sarıfakıoğulları “Biz bugün sizlerle doğrudan bir temas trafiği, kanalı oluşturmak istedik. Bunun için bir aradayız. Mahallemizin sorunları ne, mahallemizde yaşayan sakinlerimizin sorunları ne, talepleri ne, onlara ilk elden öğrenmek ve değerli çalışma arkadaşlarımızla beraber yine çözüm yollarını, yöntemlerini burada ortaya koymak adına sizlerle bir aradayız. Bunu bütün mahallelerimizde, böyle mahalle buluşmalarımızla gerçekleştireceğiz. Böylelikle nerede nasıl bir sorun var, kaynağından öğrenmek ve dolayısıyla çözüme kavuşturma şansına ilk elden elde etmiş olacağız.

Ben bu vesileyle,  öncelikle 15 Temmuz arifesinde olduğumuz bu hafta ve bugünlerde vatanı içi, milleti için, bayrağı için, millet iradesini hakim kılmak için canlarını ortaya koyan bütün aziz şehitlerimize, 15 Temmuz şehitlerimiz başta olmak üzere Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize yine Allah’tan acil şifalar temenni ediyorum. Birlik ve beraberliğimiz her şeyden önemli.

 

Bunu mutlaka muhafaza edecek, koruyacak, geliştirecek tedbirleri de yine elbirliğiyle alacağız. Bizim şuan burada mahalle sakinlerimizle bir araya gelmemizin yine en büyük faydası da yine bu noktada olacaktır. Birlik ve beraberliğimizi perçinleyecektir. Birbirimizin karşısında birbirimize yine çözüm odaklı olmak kaydıyla kanaatlerimizi, sorunlarımızı, sıkıntılarımızı dile getireceğiz.

 

Burada asıl olan elbette hepimiz için geçerli olan şey şu ki nezaket dairesi içinde bunları ifade edeceğiz. Burada bulunan herkes iyi niyetli. Bunun bilincinde ve şuurundayız. Bu çerçevede konulara, sorunlara baktığımızda çözülemeyecek hiçbir sorun olmadığını da rahatlıkla ifade etmek istiyoruz.

 

Değerli arkadaşlar burada kapıyı kapattıktan sonra konuşulmayacak hiçbir konu kalmamasını arzu ediyoruz. Okullarımız her ne kadar kapalı ise de okullarımız ve çevresinde bir problem mi yaşıyoruz burada dile getireceksiniz. Mahallemizde uyuşturucu müptelası, satıcısı mı var, ya da hırsızlık olaylarına ilişkin bir tespitiniz mi var, bir kanaatiniz mi var dile getireceğiz. Ya da alt yapıya ilişkin, şehrimizin mahallemizin alt yapısına ilişkin özelde bir talebimiz mi var dile getireceğiz. Farklı zaruret içinde olan birileri mi var, başta muhtarımız olmak üzere burada yaşayan sakinlerimiz buraya katılır ya da katılamaz bunları dile getireceğiz. Biz en seri, en hızlı şekilde arkadaşlarımızı yönlendirip, onların çözümü için sizlerle beraber olacağız. Ve arzu ediyoruz ki aynı samimiyet benim burada İlin Valisi olarak dile getirdiğim konuları sizde aynı samimiyet içerisinde izah eder, ifade eder ve hal yoluna koyarız. Eğer bunu yapmazsak bu işlerin halk nezdinde bütün vebali bana ait. Ama eğer bize bunları bildirmezseniz sizde buna ortak olursunuz. Ben bu vesileyle toplantılarımızın hayırlı uğurlu olmasını diliyor, inşallah hem mahallemiz için hem çözüm ortağı olan kurum ve kuruluş temsilcileri için hayırlı olur temennisiyle hepinize tekrar saygılarımı sevgilerimi sunuyorum” diye konuştu.

 

Vali Sarıfakıoğulları’nın açılış konuşmasının ardından ilk önce mahalle muhtarı söz alarak sorunlarını ve isteklerini dile getirdi.

 

Toplantıya katılan vatandaşlar tarafından mahallelerinin; emniyet, asayiş, trafik, ulaşım, sağlık, sosyal hizmetler, sosyal yardımlaşma, iş güvenliği ve iş sorunu, altyapı ve çevre sorunları başta olmak üzere birçok talep, şikâyet, istek ve öneri Vali Sarıfakıoğlu’na iletildi.

 

Vatandaşları dikkatle dinleyerek not alan Vali Sarıfakıoğulları, vatandaşların taleplerini tek tek cevaplandırarak yapılacak çalışmalar ve yapılması gereken hususlarda, ilgili birim sorumluları ve kurum amirlerinin de görüşlerine alarak gerekli çalışmaların başlatılması talimatı verdi.

 

VALİ SARIFAKIOĞULLARI BOĞULMA OLAYLARINA KARŞI UYARIDA BULUNDU

 

Toplantının kapanış konuşmasında yaz aylarında boğulma vakalarına karşı alınacak tedbirlere de değinen Vali Sarıfakıoğlları,  “Geçen yine ne yazık ki bir vakamız oldu. Bu konuda yüzme bilmeyen kardeşlerimize, çocuklarımıza, gençlerimize gerekli uyarıları yapalım. Yüzme bilmediği takdirde, yüzme bilmeyen gençlerin maruz kalabileceği tehlikeleri, ifade edelim. Sahillerimizde de bildiğiniz gibi cankurtaran belki birkaç noktanın dışında yok diye biliyorum. Bu sebeple hassas davranalım. Kamu kurum ve kuruluşlarında arkadaşlarımızın kapısı size her zaman açık. Yasal kanuni sınırlar çerçevesi içerisinde çözüm odaklı olarak mevzuat sınırları dahilinde çözüm üreteceklerdir. Bunların bizde takipçisiyiz. Keyfe keder uygulamaya muhatap olduğunuz takdirde bunun gereklerinin anında ve zamanında yapılacağını unutmayın lütfen. Bizler gerekli müdahaleyi yaparız. İntikal ettirildiği takdirde. Ben inşallah toplantının verimli geçtiğini ümit ediyorum ve bunların ilgili arkadaşlarımız üzerinde çalışıp hem sorunu dile getiren arkadaşlarımıza cevabi olarak yazacaklardır ya da şifai olarak görüşeceklerdir. Hem de bizimle paylaşacaklardır. Dediğim gibi her zaman için kapımız açık. Her zaman için gelebilirsiniz. Sıkıntılarımızı paylaşabiliriz. Ben hepinizi sevgiyle ve saygıyla tekrar selamlıyorum”dedi.

Toplantıya ilgili kurum temsilcileri ve daire amirleri, Hacısiyam Mahallesi Muhtarı ile mahalle sakinleri katıldı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?