BÖYLE İDARECİLER DE VAR

BÖYLE İDARECİLER DE VAR

ŞENEL VE UZUN, MÜDÜRE PERİHAN AKKKAYA’NIN ÇALIŞMALARINA HAYRAN KALDILAR

 

 

Tüm Giresunlular Derneği Başkanı Mehmet Uzun, Kemaliye Muhtarı Tülin Şenel ile Giresun Çocuk ve Sevgi evlerini ziyaret ettiklerini ve bu kurumdaki hizmetlerin kalitesine hayran kaldıklarını söyledi.

Kurum idarecilerini ayrı ayrı kutlayan Uzun; ”Muhtarlar derneği üyesi ve bizim derneğimizin de üyesi olan Tülin Şenel hanım efendiyle ne zamandır ziyaret etmek için karalaştırdığımız Giresun çocuk sevgi evleri ziyarete gittik.. Biz yine klasik eski çocuk yuvalarıyla karşılaşacağız sandık .. Muhtarlar Derneği ve Tüm Giresun Derneği’nin ne gibi yardımları olur diye konuşmaya gittik… Eskiden öyleydi.. 20 veya 30 çocuk   aynı odalarda kalıyordu ,çok zor şartlarda yaşıyorlardı .. Dışarıdan bir ziyaretçi gelse hemen ona sarılırlar, anaları babaları sanırlardı.. Velhasıl sadece aç ve açıkta kalmamak için çocuklar bu yuvalarda kalıyorlardı.. Her türlü olumsuzluklar içindeydiler.. Biz yine öyle bir tabloyla karşılaşacağız sanıyorduk ama ne kadar yanıldığımızı gördük ki.. Çok mutlu olduk .. Kapıda güler yüzlü görevliler bizleri karşıladılar.. Hemen misafir salonuna alındık ..”diyerek şöyle konuştu:

“İlk gözüme takılan şey her tarafın pırıl pırıl tertemiz olduğu idi, sonra müdüre hanım geldiler …Bizleri odasına aldı ..Sanki biz çocuk yuvasına değil, 5 yıldızlı bir otele gelmiş gibiydik ..Müdüre hanım hocamız, hemen bilgi vermeye başladı.. Çocuk evleri sitesi 250’şer metre kare dairelerden oluştuğunu, her dairede en fazla 6 veya 7 çocuk olduğunu ,bu çocukların kesinlikle aile ortamından daha iyi yetiştirildiğini , her türlü imkanların olduklarını bize söylediler, bu çocuk sevgi evleri sitelerimizde 0 ile 18 yaş arası çocuklarımızın yaşadığını söylediler..

Bizi bir daireye götürdü .. Aynen evlerimizde olduğu gibi ayakkabılarımızı çıkardık ,girdik içeriye sanki yaşam seviyesi çok yüksek bir aileye konuk oluyor gibiydik.. Baktık çocuklar çok mutlu..   Bir dairede şu an 3 çocuk vardı ama çok mutluydular..   Mutfakları sanki ev mutfakları gibi, oturma odaları yatak odaları, oyun odaları bütün dairenin içinde ki yaşamaları tek kelimeyle muhteşem… Bakıcıları birer anne abla olmuşlar.. Öyle bütünleşmişleri duygulanmamak elde değil ..Müdüre hanıma sevgileri bambaşkaydı. “Ben bile çocuk olsaydım da, keşke burada yaşasaydım “diye birden hayalettim böyle yerde kim yaşamak istemez, yazında bu çocuklarımız devamlı yaylalara tarihi yerlerimize götürülüyorlarmış hatta bakıcı anneleriyle market alış verişlerine bile gidip – geliyorlarmış bu kadar güzel ortam inanın çok ailede yoktur… Şimdi ben hükümetimize bizlere böyle güzel çocuk Sevgi Evleri yaptığı için teşekkür ediyorum …Başa vekillerimize ,valimize bu yuvamızın müdürlerine çalışanlarına da teşekkür ediyorum.. Keşke bütün kurumlarımızda böyle olsa fakir muhtaç ailelere sesleniyorum… çocuklarınızı gönül rahatlığıyla bu sevgi evlerine teslim edebilirsiniz.. Bu güzel ilimde her şeyin kötü olmadığını görmekten çok mutlu oldum.. İstenirse yapılıyormuş tekrar böyle kurumları ilimize kazandıranlardan rabbim razı olsun… inanın burada yetişip büyüyen çocuklarımız ileride çok iyi mevkilere gelecektirler… İnşallah böyle kurumlarımızın sayısı artar ,herkese sevgiler saygılar sunarım..”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?