BOZALİOĞLU YİNE FARKINI ORTAYA KOYDU…

BOZALİOĞLU YİNE FARKINI ORTAYA KOYDU…

Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Grup Başkanvekili ve Belediye Meclis Üyesi S.Gökhan Bozalioğlu’nun yapı Ruhsatları ile ilgili çabaları sonuç verdi.
Bozalioğlu,Serbest piyasada iş yapan Mühendis ve Mimarların sorunlarına değinmiş, 18 Şubat 2020 tarihinde bu konuyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Duruma ayrıntılı bir biçimde değinen Bozalioğlu, yaptığı açıklamada “Yapı ruhsatlarında proje müellifleri ile şantiye şefi, mühendis, mimar ve yapı denetçilerin imzalarının yer aldığı bölümlerin kaldırılmasının serbest piyasada iş yapan teknik elemanları zor duruma soktuğunu ve ileriye dönük yapı kontrol mekanizmasını aksattığını belirtmişti”. Bozalioğlu’nun konuyla ilgili uzun uğraşları, yaptığı çalışmaları ve kamuoyunda her daim gündem oluşturması, çalışmalarının meyvesini verdi ve Mühendis ve Mimarlara müjdeli haber sonunda geldi.
Konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 11 MART 2020 TARİHLİ RESMİ GAZETESİNDE YAYINLANAN “PLANLI ALANLAR İMAR YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK” BAŞLIĞI ADI ALTINDA RUHSATA YENİDEN MÜHENDİS VE MİMARLARIN İMZALARI EKLENMİŞ OLUP, ARTIK TÜM RUHSATLARDA Proje müellifleri ile şantiye şefleri, Mühendis, Mimar ve Yapı Denetçilerin imzaları ruhsatlarda belediye tarafından alınacaktır…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?