BOZALİOĞLU’NDAN GİRESUN’A ANITLAR KURULU ÖNERİSİ

BOZALİOĞLU’NDAN GİRESUN’A ANITLAR KURULU ÖNERİSİ

Milliyetçi Hareket Partisi Giresun Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkanvekili S. Gökhan Bozalioğlu, Giresun ve Ordu illerinin artık ortak bir Anıtlar Kurulu’nun olması gerektiğini belirtti.

BOZALİOĞLU yaptığı açıklamada, “Giresun’daki tarihi yapıların ve eserlerin, geçmiş yıllarda yaklaşık 1300’lü yıllara dayandığını ve bunun devamı olarak da, Türkiye’de en fazla tarihi yapılara ve yerleşik yaşam alanlarına sahip iller arasında olduğunu, bu bakımdan da kendi tarihini kontrol edebilecek tecrübeye, birikime, kültüre ve buna bağlı olarak teknik kadroya da Giresun’un sahip olduğunu belirtti.

Giresun’un yıllarca Trabzon Anıtlar Kuruluna bağlı olduğunu belirten BOZALİOĞLU, “kendi tarihimizi restore ve kontrol etmek için Trabzon’dan izin almak zorunda olmadıklarını, zaten gönderilen dosyalarında bir seneden önce gelmediği, bu durumunda kentin tarihini restore etmek ve iyileştirmek bakımından zaman kaybı yaşanıldığını” belirtti.

Ayrıca bu duruma öneri olarak “Giresun ve Ordu illerinin ortak bir Anıtlar Kurulunun olması gerektiğini belirten BOZALİOĞLU, “Giresun’un Trabzondan, Ordu’nun ise Samsun’dan bu anlamda hizmet alması ve beklenti içinde olması artık anlamsız, Merkezi Giresun’da olmak kaydı ile Giresun-Ordu için ortak bir Anıtlar Kurulu kurularak kendi tarihimizi kendi kültürel değerlerimizle değerlendirmeliyiz” dedi…

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?