BOZATLIOĞLU ATLISPOR KLÜBÜ VE AT ÇİFTLİĞİ

BOZATLIOĞLU ATLISPOR KLÜBÜ VE AT ÇİFTLİĞİ

Hala Giresun’da bir at çiftliği olduğunu bilmeyen çok insan var Hala Bir Atlıspor Kulübümüzden habersiz insan sayısı o kadar çok ki….

Karadeniz Bölgesi’nin Giresun İli’nin Bulancak İlçesi’nin Pazarsuyu Mevkii’nde ‘BOZATLIOGLU AT ÇİFTLİĞİ’ diye bir yer var.

Bildiğiniz At Çiftliği.. Sayın Müdürümüz Özdemir Bozatlıoğlu’nun bizzat yönetip başında durduğu hatta birebir eğitim verdiği bir yer.

ŞARDAĞ’ın eteklerinde düz bir araziye kurulmuş harika bir mekan. Sessiz, doğa ile içiçe, yemyeşil fındık bahçeleri ve köklü çınar ağaçları arasında Haydar adlı asil bir ata binmek, ya da Karamel ile tatlanmak ya da Lion ile güçlenmek sizin elinizde…

angel ile hayal kurmak, Gümüş ile değerlenmek, Çağatay ile tarihe yolculuk etmek… Arif ile ağır ağır yol almak.. Hepsi mümkün..

Çocuklarınız at binmeyi öğrenmesi bilgisayar ve telefon stresinden uzaklaşması, insanlarımızın hayatın karmaşasından biraz olsun çıkabilmesi burada mümkün.

Midilli atları ile, yeni doğmuş yavru atları, tayları ile, yarışlardan çıkmış eğitimli çeşit çeşit atları ile tam bir seçme şıkları sunuyor önünüze.

Kaçımız ömrümüzde ata binmişizdir

BİR DÜŞÜNELİM BİNDİYSEK EĞER KAÇ DEFA AT BİNMİŞİZDİR?

Bu bir tedavi şeklidir aynı zamanda insanlar için..

Bu şuna benziyor adeta: Karadeniz’de yaşıyoruz daha bir kere  deniz yüzü görmemiş,suyun harika tedavisini yaşamamış anne babalarımızın, kardeşlerimizin ahirete gitmiş olmalarını düşünüp hayıflanmamıza ya da Karadeniz’in tek yaşanabilen Ada’sı olan Giresun Adası’nın bizin gözümüzün önünde ve neredeyse elimizi uzattığımızda dokunacak kadar yakın durduğu halde bir kez olsun  yaşlı, hasta yakınlarımızı dahi götürmeyi bırakın kendimizi bile götürmeyi düşünmediğimiz ya da Güzel Giresun’umuzda böyle güzel bir At Çiftliği olduğu halde hiç birimizin hemen hemen yerini dahi bilmez bir halde bilsek te umursamaz halde  olduğumuz bir Giresun var önümüzde…

Biraz daha doğala dönelim biraz daha natürel olalım biraz daha sakin yaşayalım.. Huzuru yakalayacağız o zaman..,Hadi en yakın zamanda at çiftliğine gitmeye karar verelim..

 

Hadi en kısa zamanda BOZATLIOĞLU AT ÇİFTLİĞİ’NDE buluşabilmek ümidiyle herkes zamanını ayarlasın…Giresun’un bu güzelliklerinden sizleri de yararlanmaya davet ediyorum

BOZATLIOÜĞLU AT ÇİFTLİĞİ Türkiye’nin ve Dünya’nın her yerinden gelecek ziyaretçilerini bekliyor

 

GÜNÜN RESMİ: HAYDAR VE BEN

Haydar’la tanışalı çok zaman olmadı

Bulancak’ta rastladım Bozatlı’da ona

Tabi o da hemen bana alışamadı

Biraz saymadı beni mecbur kaldı sonra

Millet araç kullanır ben at bineceğim

At binip kılıç kuşanıp özüme döneceğim

Ecdadım gamlanma şanlı Türk Tarihimizde

Yiğitlerin önünde cepheden döneceğim

 

 

Dünya…………………….

Daha Yaşın Ne Senin Hemen Yaşlandın

Bizimle Sefa Mı Sürdün Haçan Dünya

Sen De Mi Benim Gibi Bıktın Usandın

Döne Döne Zalimlerden Kaçan Dünya

Her Yanın Bahar Olsa Neyin Eksilir

Güneş Tepeden Doğsa Yüz Neşelenir

Yaz Bahar Ayı Derken Kış Güneşi Gelir

Şimdi De Güz Güllerini Açan Dünya

Süslenip Püslenip Önüme Gelirsin

Hem Ne Doymak Bilmez Nasıl Bir Şeysin

Nice Ömürler Yedin Beni De Yersin

Canımı Alıp Kanımı İçen Dünya

Sevdalar Yaşatır Başında Taşırsın

Üç Gün İçinde Hemen Onu Da Boşarsın

Anladım Ben Seni Kanat Takarsın

İnsanı Gömüp Te Kendi Uçan Dünya

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?