Bu Atamanın Hayırı, Canikli ve Coşkun’a Yeter

Bu Atamanın Hayırı, Canikli ve Coşkun’a Yeter

Dekanlığa getirilen Bayram Kaya sayesinde  öğrenciler; ortaokul  görünümlü fakülteden kurtulup,Avrupa normlarında eğitim yapacak bir fakülteye kavuşuyor..

Kaya, “TRT ile sözleşme yaptık. En kısa süre içinde Tirebolu’da TV,Radyo ve gazete ile dergi çıkarıp öğrencilerimizi ,uzman birer iletişimci yapacağız” dedi.

Haber-yorum: Mehmet Uzun

Tirebolu İletişim Fakültesi’ne atanan Dekan Prof   Doktor Bayram Kaya ve  yardımcısı Doçent  Dr İsmail Cem Feridunoğlu ile fakültemizin  geleceği hakkında bir söyleşi yaptık. Ben sordum ve sayın Kaya, sorularıma içtenlikle cevap verdi.

Sayın Kaya,Tirebolu’da göreve başlama sürecini anlatır mısınız?

Kaya: “Benim Tirebolu’ya gelmemde çok büyük emeği olan ve benden daha fazla içinde bir şeyler yapma isteği olan, Giresun üniversitesi Rektörü sayın Cevdet Coşkun’a  şükranlarımı sunuyorum.Benim bu göreve  gelmemde,benden çok sayın Coşkun’un emekleri olmuştur.Her  konuda bana sonsuz destek vereceğini beyan etmiştir .Uluslararası hangi teknolojik  ürünler varsa ve ayrıca radyo, TV,  animasyon  ,sinema   reklam gibi dallarda gerekli altyapıların sağlacağını ifade ederek beni teşvik etmiştir.  Arkamızda kaya gibi duracağını  ifade  etmiştir.      Ayrıca özellikle başbakan yardımcımız sayın Nurettin Canikli de  bizlere bizzat   her türlü  ekonomik ve  mali destekleri vereceklerini söyledi

-Fakülte ile ilgili projeleriniz neler

Kaya: Tirebolu iletişim Fakültemizde TV kuracağız .Bu konuda TRT ile   karşılıklı sözleşme yaptık .Onların arşivlerinden yararlanacağız  ve onların teknik elemanlarından  destek ve danışmanlık hizmetleri alacağız. Radyo çalışmalarımız da TRT ile olacak.Bölgesel radyo kuracağız. Animasyon Stüdyoları, reklam Stüdyoları kurulacak. Kurulacak gazete ve dergi ile rektörlük bültenleri de bu gazetelerimizde yayınlanacak.

TRT ‘den gelecek yetişmiş elemanlar, bizim öğrencilerimize ders verecek. Kaliteli elmanlar yetiştirecekler. Bu öğrencilerimiz yarın okul bitiğinde rahatlıkla kendilerine iş bulabilecekler.

Şu an bu stüdyolar  için ihale aşamasına gelindi.Yukarı da yazdığımız  bölümler için şartnameler hazır . Kamu ihale kurumuna bildirildi.. Yakında inşaatlara başlanacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?