BU BİRLİK HER ZAMAN SÜRSÜN

BU BİRLİK HER ZAMAN SÜRSÜN

TFF ve aralarında Giresunspor Başkanı Nahid Yamak’ın bulunduğu kulüp başkanları, Başakşehir’de ‘Omuz Omuza’

İstanbul Başakşehir’i UEFA Avrupa Konferans Ligi Son 16 Turu’nda Gent ile evinde oynadığı rövanş karşılaşmasında Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ve kulüp başkanları yalnız bırakmadı.İstanbul Başakşehir, UEFA Avrupa Konferans Ligi Son 16 Turu rövanş karşılaşmasında Belçika ekibi Gent’i konuk etti. Başakşehir-Gent karşılaşması öncesi TFF yetkilileri ve kulüp başkanları, Başakşehir Fatih Terim Stadı’na gelerek İstanbul ekibini bu önemli karşılaşmada yalnız bırakmadı. Karşılaşma öncesi TFF Başkan Vekili Yusuf Günay’ın yanı sıra İstanbul Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma, Kasımpaşa Başkanı Fatih Saraç, İstanbulspor Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu ve Giresunspor Başkanı Nahid Ramazan Yamak basın mensuplarının karşısına geçti.

İlk olarak söz alan Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ,  ” Ben bütün başkanlarıma geldikleri için teşekkür ediyorum. Yüzyılın depremini yaşadık, acımız çok taze. Federasyonumuz ve kulüplerimiz, inanılmaz bir reaksiyon gösterip birlik beraberliği bütün maçlara yansıttı. Dolayısıyla zor günlerde birleşmeyi sağlıyoruz. Bugün de önemli yansımalar oldu. Ben, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş olmak üzere bütün takımların taraftarlarına teşekkür etmek istiyorum.. Avrupa’da 50’inci maçımıza çıkTIK. 9 yıllık bir kulübüz. Bizim için de ayrı bir anlamı var. TFF başkanımız, FIFA’nın bir programında olduğu için katılamadı. Tüm başkanlarıma sonsuz teşekkür ediyorum” diye konuştu.

DURSUN ÖZBEK: BAŞAKŞEHİR’İN YANINDAYIZ

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ise davetinden dolayı Göksel Gümüşdağ’a teşekkür ederek, “Yaşadığımız felaketin ardından bütün kulüpler bir araya geldik. Burada Başakşehir’in yanındayız. Amacımız var.Felaketin yaralarını sarmak için yaptığımız etkinliklerde toplanan yardımların depremzede kardeşlerimize ulaşması. ” şeklinde konuştu.

YUSUF GÜNAY: KAMPANYAMIZ DEVAM EDİYOR

TFF Başkan Vekili Yusuf Günay ise bütün kulüplerin bir araya gelmesini federasyon olarak çok değerli bulduklarını vurgulayarak, ” 1 Mart’ta başlattığımız ‘Omuz Omuza’ kampanyası tüm hızıyla devam ediyor. Maçın gelirleri de depremzedeler için kullanılacak. ‘Omuz Omuza’ kampanyamıza Trendyol da 50 milyon TL ile katkı verdi, bu da çok önemli bir girişim oldu. Başkanımız Mehmet Büyükekşi, FIFA Kongresi nedeniyle yurtdışında olduğu için gelemedi ama kalbi bizimle birlikte. Bütün kulüplerin bir araya gelmesi bizim için çok değerli. ” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?