Bu çile neden?

Bu çile neden?

20 gündür yaya yolu bu düşen direk yüzünden kapalı!

SEDAT KARAKAYA

Espiye-Yağlıdere Köprüsü’nün yaya yoluna yaklaşık 20 gün önce devrilen elektrik direkleri yüzünden kapalı olunca tepkiler de beraberinde geliyor.Yaya kaldırımına düşmekle yolu kullanılamaz hale getiren elektrik direklerinin hala kaldırılmadığına dikkati çeken ilçeli vatandaşlar seslerini yükseltti..

Konuya duyarlılık gösterilmesi gerektiğini ifade eden Espiyeli yöre sanatçısı Cumhur Doma,”Ne karayolları nede AKSA  ilgisizlikleri yüzünden bir türlü kaldıramadılar. Şimdi bunlara sorsan biz çocuklarımızın boğazından haram lokma geçirmedik derler. Yani oturduğun yerden çay içerek ay sonunu bekleyip maaş alarak çocuklarına yediren çok şerefli kişiler şimdi sizin maaşınız helaldir midir?Yaya yolu uzun zamandır kullanılamıyor.Bu vatandaşlar burada yaya yolunu kullanmayacaksa nereyi kullanacak.Siz de görüyorsunuz resmen yaya kaldırımı iptal olmuş.Bu kadar millet buradan geçiyor ve konuya da duyarsız kalıyor bence toplum olarak ciddi manada zaafımız söz konusu.Bu sorun bu kadar zamanda çözülemiyorsa biz bu ülkede gelişmişlik yada gelişmekten bahsetmeyelim” ifadelerini kullandı.

Bu olayı sosyal medyada ağır dille yorumlayan vatandaşlardan,Osman Ş.adlı bir vatandaş ise,bir defasında 1 ay kadar şehir dışında kaldık. Geldiğimizde  elektrik kesik,buz dolabında ne varsa pert .Zarar büyük,borç 20 küsür TL ve 30 küsür yıllık aboneyim.Benim sizde zaten borcumun 10 katı abone olurken verdiğim teminat var. Verdiğim teminatın faizinin  faizini geciktirdiğim borcu karşılar.Güya müslümansınız,bu durum din ile kitap nasıl açıklar fetva verin de bizde bilelim” şeklinde konuştu..

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?