BU GECE YARISI KAR GELİYOR!

BU GECE YARISI KAR GELİYOR!

HABER:SEDAT KARAKAYA         FOTO:GÖKHAN BAŞDAŞ

“Meteoroloji acil uyarı” başlığıyla son raporunu duyurdu. Başta Ankara, Sivas, Eskişehir, Kayseri ve Kastamonu olmak üzere aralarında Giresun’un da bulunduğu toplam tam 16 ilde bu gece şiddetli kar yağışı görüleceğini açıkladı.Kar yağışı gece yarısı başlayacak ve sabah karşı etkisini artıracak.

Yurdun doğusunda Muş, Bitlis, Ağrı, Erzurum ve Erzincan hava durumu için kritik uyarı geldi. Kar fena bastıracak.

PEKİ, OKULLAR TATİL OLUR MU?

Peki, yoğun kar yağışı nedeniyle yarın;  yani 14 Ocak Perşembe günü okullar tatil mi? Yarın okullar tatil mi sorusunun cevabı için gözler illerin valiliklerine çevrildi. Henüz illerden gelen kar tatili haberi yok.

BU İLLERE GECE YARISI KAR UYARISI

Bu gece doğu bölgelerimizde başlayacak yağışların; yarın (Perşembe) Doğu Karadeniz’in iç kesimleri (Gümüşhane, Bayburt, Artvin ile Giresun, Trabzon ve Rize’nin iç ve yüksek kesimlerinde) ile Sivas’ın doğusu, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Tunceli, Bingöl, Bitlis ve Muş’ta kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olacağı tahmin edildiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, kuvvetli rüzgarla birlikte tipi şeklinde kar yağışı vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?