Bu ilde her şeye bina var ama dar gelirli hastalara yok mu?      

Bu ilde her şeye bina var ama dar gelirli hastalara yok mu?      

İstanbul, Ankara, Trabzon ve Samsun Tıp Fakültelerinin Giresunlu dar gelirli hastalardan geçilmediğini kaydeden Murat Kılınç, Özel İdare binasının 5 yıldızlı otel yerine Tıp Fakültesine verilmesini istedi.

Kılınç,  “Bu bina Tıp Fakültesine verilirse devrim olur.Otel mi önemlidir hastane mi?.Koskoca bir il,8-9 yıldır kendi hastaları ve öğrencileri için bir bina bulamıyorsa,bu il çok ama çok kötü yönetiliyor demektir.İnsana verdiğimiz değer bu olmamalıdır” dedi .

MHP’nin simge isimlerinden muhasebeci Murat Kılınç, Özel İdare Binasının Tıp Fakültesi’ne verilmesi için tüm milletvekillerini göreve çağırdı.

Giresun’daki TSO, Borsa ve diğer Sivil Toplum örgütlerinin hastane binası konusunda yetkililere alternatif öneride bulunması gerektiğini belirten Kılınç, “Bu konuda bir tıkanma var.10 yıl önce kanunlaşan bir üniversite hala bir tıp fakültesi hastanesi binası bulamamışsa burada idari zaafiyet vardır. Bu sorunu el ele verip çözelim.Herkes önerisini sunsun.Yaşlı ve dar gelirli hastalar Trabzon,samsun ve İstanbul Tıp fakültelerinin önlerinde çile çekiyor.Koskoca Giresun bir bina bulup hastalarına,fakirine ve yaşlısına niye sahip çıkamıyor” dedi.

Kılınç, şu önerilerde bulundu:

“Giresun Özel İdaresi tarafından eski Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü mülkiyeti üzerine, öncesi “Özel İdare İdari Binası” adı ile yapılmış, sonrasında “otele dönüştürerek 5 yıldızlı otel kazanılması” gerekçesine dayalı ihale edilerek TİTANİK firmasına kiralanmış binanın, ilgili firma tarafından “yıkımından vazgeçtiği” konuşulmaktadır.

Şayet firma bu dönüşümden caydı ise, hatta caymadı ise de; kendileri ile yeniden bir değerlendirme cihetine gidilerek, söz konusu otel için başka bir yer üzerinde çalışma yapılmak sureti ile binanın yıkımından anlaşılarak vazgeçilebilir!

Bu durumda mevcut bina Giresun Üniversitesine devredilerek Tıp Fakültesi olarak kullanılması sağlanabilir!

Yetkililerin ve Giresun Kamuoyunun ilgi ve değerlendirmelerine sunmayı bir milli görev olarak addediyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?