BU İLİN SAHİBİ YOK MU?

BU İLİN SAHİBİ YOK MU?

Amatör sporun her zaman en büyük destekçisi olan Bulancak’ta var olan spor salonu 2014 yılının Ağustos ayında çatısındaki teknik bir arıza sebebiyle spor faaliyetlerine kapatılmış ve 1 sene öncede yıkım kararı olduğu içinde birkaç saat içinde yerle bir edilerek bir ilçe spor salonundan mahrum bırakmıştır. Bu spor salonunda çalışmalarını yapan amatör ve profesyonel kulüpler, çalışma yapamaz hale geldi.
Bulancak ta salon sporlarına katılan, 1926 Bulancak Spor, Bulancak Karadeniz Spor, 1977 Ballıca spor, İhsaniye Gençlik Spor, basketbol, voleybol, hentbol, masa tenisi, futsal, güreş, taekwondo, karate branşlarında çalışacak spor salonu bulamaz oldu.
Bulancak’ta spor salonu olan Bulancak Atatürk Ortaokulu ve BATEM spor salonunda ancak çalışabilen spor kulüpleri sorunu Bulancaklı, Giresunlu ve de Ankara’daki siyasilere ve yetkili makamlara bıkmadan aktarsalar da, şu ana kadar hiçbir adım atılabilmiş değil. Hemen hemen her spor dalında derece alamsına rağmen, bir üvey evlat gibi bir köşede sesini çıkartmadan oturması istenen Bulancak’taki spor camiası ve sporseverler spor salonun ne zaman yapılacağını da merak ediyor.
Edindiğimiz bilgilere göre de; Bulancak için spor salonun yakın bir zamanda yapılaması da çok zor görünüyor. En son Spor Toto Genel Müdürlüğü ile bir protokol yapıldığı, İl Gençlik ve Spor müdürlüğünün bu konuda proje hazırladığı, ifade ediliyordu. Ancak bu konu da akim kalmış gibi duruyor. Konu hakkında Ankara’daki yetkililer ile yapılan görüşmeler neticesinde bu protoko-lün Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından daha onaylanmadığı öğrenildi. Yine hükümetin ‘yatırımların yüzde 70’i bitenlerinin devam edeceği’ açıklaması sonrası Bulancak ilçe spor salonun 10 yılda ancak temelinin atılacağını söylemek zor değil.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar