“BU KADAR DA OLMAZ”

“BU KADAR DA OLMAZ”

Bir zamanlar Süper amatör kümede mücadele veren Derelispor’un başkanlığını yapmış olan Yılmaz Kılıç, Beşiktaş maçı bilet fiyatlarına isyan etti.

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Kılıç “Giresunspor yönetimi ne yapmaya çalışıyorsunuz daha önce büyük maçlarda 50,75, 150 TL olan biletleri 150, 175, 500 yaptınız. Amacınız ne ? Gelir kaynağınız sadece seyirci bilet parasımı ? Her takım lige katılma parası 33 milyon TL aldı. Şimdi bilet fiyatlarını düşük tutup seyirci desteğiyle maçı kazanıp 2 milyon 300 bini kulübün kasasına koymak mı iyi, yoksa bilet fiyatlarını yüksek tutup seyirci desteğinden mahrum kalıp yıkılması mı daha iyi ?

Siz ilçelerden gelenleri düşündünüz mü hiç. Yol parası, yemek parası, stada gidip- gelme ve bilet parası tam 500 TL. Gerçi sizde haklısınız her yerde tek çözüm yolu zam yapmak. Sadece zam yapmak ile olmuyor.Kalıcı gelir kaynakları için bir şeyler yapmaya çalışın. Ben kendim için demiyorum zor durumda olanların bu bilet parasını bulup maça gitmeleri çok zor.Bu benim fikrim sadece kaynak arıyorsunuz senelik üye aidatını yaparsınız 120 TL İnternet üzerinden üye olma hakkı verirsiniz en az abartısız en az 200 000 kişi üye  olur Giresun spora. 120 ×200 000 alın size gelir kaynağı ama bu kimsenin işine gelmez. Yârin bir gün seçim olursa kazanamazsınız. 300 üyeye ulaşıp seçim kazanmak çok basit. Evet takımı aldınız süper lige çıkardınız çok başarılı oldunuz, Allah sizden razı olsun ama bu sadece taraftarın bilet fiyatlarını yükseltmekle olmaz” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?