Bu kitap okunur!

Bu kitap okunur!

Mitolojik bir tarihe sahip Giresun Ada’sı roman tadında kitaplaştırıldı.

Murat Akyol,3. Kitabı olan “Altın Post & Amazonların Gözyaşları” yayımladı.

Akyol, kitabını Pazar günü Giresun Ada’sında düzenleyeceği tanıtım toplantısıyla kitapseverlerin beğenisine sunacak.

Murat Akyol’un yeni kitabı “Altın Post & Amazonların Gözyaşları”nda, mitolojiyi Latin harflerinin dansıyla harmanlayıp, onu bir arkeolog sabrıyla kazarak “Ares’in Savaşçı Kızları” Amazon efsanesini ilmek ilmek  yeniden dokuyor bu romanda.

Yazar Murat Akyol, 3 bin yıllık mitolojik tarihe sahip olan Giresun Adası’nı roman tadında bir kitapla okuyuculara sunmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

“Altın Post & Amazonların Gözyaşları”nın özgün ve akıcı bir kitap olduğunu belirten Akyol, “Tarihi bilgilerle yazılmış bir roman. Tarihi bir içeriği ve dokusu var. Günümüzü yazmak zor olmasa gerek, etrafa bakılarak bir şeyler yazıla bilinir ama biz zor bir iş yaptık umarım başarmış tırız. 3 bin yıl öncesinin antik Anadolu’sunu ve Kerasus’unu yazmaya çalıştım. Kitap Ankara Kültür Ajansı Yayınlarından yayımlandı, ilk baskısı 10 bin adettir. Bu kitapta çok emeği olan insanlar var. Kitabın kapak tasarımını yapan Gökalp Kabacaoğlu, Derviş babamız ve Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu başrol oyuncularından Duygu Aydın var. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Giresun’un ve Ada’nın tanıtımı noktasında önemli bir eser olduğuna inanıyorum. İnşallah okunur ve kıymet görür. Mitoloji ve tarih seven insanların bu kitaba ilgi göstereceğini ümit ediyorum. Ada’da önemli değerlerimizden bir tanesi ama bu değerlerimize sahip çıkıp koruyamıyoruz. İnşallah bu kitap değerlerimize sahip çıkma adına da bir katkı sağlar.” dedi.

TANITIM ADA’DA

“Altın Post & Amazonların Gözyaşları” kitabının tanıtım toplantısının Ada’da yapılacağını kaydeden Akyol, “Sıra dışı bir romana sıra dışı bir tanıtım yapmak istedik.  Kitabımın tanıtımını 25 Eylül Pazar günü Giresun Adası’nda yapmayı planlıyoruz. İl protokolü ve basın mensuplarının katılımıyla 3. Kitabım olan “Altın Post & Amazonların Gözyaşları”nı kitapseverlerin beğenisine sunacağım” diye konuştu.

Akyol, kitabın çıkış noktasının Samsun’da bulunan Amazon Köyü olduğunu sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?