BU NE ŞİDDET SÖZERİ

BU NE ŞİDDET SÖZERİ

Tesislerde yapılan imza töreninde yeşil-beyazlı ekibimizle 1,5 yıllık anlaşmaya varan Teknik Direktör Erkan Sözeri, önce Giresunspor’da yapacaklarını ardından da Spor28.Com’a uygulayacağı yaptırımları dile getirdi.
Kulüp Başkanı Sacit Ali Eren’in ardından söz alan Teknik Direktör Erkan Sözeri; “Öncelikle Başkanımıza teşekkür ederim. Bana teşekkür ediyor ve teveccüh gösteriyor. Yanılmıyorsam bu Giresunspor’a üçüncü gelişim. Öncelikle ifade etmeliyim ki geldiğimiz için mutluyum. Bakıldığı zaman Giresunspor’un durumu ortada. Tabi ben iki senedir Gazişehir FK ve Gençlerbirliği gibi şampiyonluğa oynayan takımlarda görev yaptım. Bu sezon aslında çalışmayı çok düşünmüyordum ama gerek başkanımız ve gerekse de İstanbul Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı,camiamızın önde ve ileri gelenlerinin yanı sıra taraftarlarımızın isteği üzerine iş başına geldim. Çalışmayacağız dedik ancak iki gün boyunca başkanımız çok ısrarcı oldu. Hatta ben Sacit Ali başkanımıza ‘dışarıdan da destek olurum’
dedim ama başkanımız camianın önde gelenleri ve kıramayacağım insanlar bu işin içerisinde olmamı istediler.’Tamam’ dedik. ‘Taşın altına elimizi değil gövdemizi sokalım’ dedik. Şu gerçeği göz ardı etmemek lazım. Bütün Giresunspor camiasına, taraftarlarına ve mülki erkanlarına bana gösterdikleri ilgi ve teveccühten ötürü teşekkür ediyorum ama Erkan Sözeri’nin elinde sihirli değnek yok. Ama hep beraber bu işe gönül verirsek tribünleri tamamen doldurursak kalan dört maçta adeta bir kurtuluş savaşı ilan etmeliyiz ki o zaman Erkan Sözeri geldiğini veya farkını hissettirsin. Yoksa ben burada tek başıma asla dediğim gibi elimde sihirli değnek yok, bunu hep beraber yapacağız.
Yönetimimiz, oyuncularımız, ve taraftarlarımızla el ele vererek bunu hep birlikte başaracağız. Zor bir dönemden geçtiğimizin farkındayız. Bu görevi etmemdeki etkenlerin birinci Giresunspor’un zor durumda olduğu gerçeği ve gelecek sezon şampiyonluğa oynayacak bir kadro oluşturmaktır. Bu konuda gerek Sacit Ali başkanımız ve gerekse de Bağcılar Belediye Başkanımız Lokman Çağırıcı’dan söz almamdır. Bu durum bende heyecan yarattı. Çünkü Giresunsor hep bu durumun içerisinde yer almaya çalıştı. Hatırlarsanız ben göreve ilk geldiğimde 90+5’de Alanya maçında direkten döndük ve Play-Off’u kaçırdık. Sonraki sezon Play-Off oynadı. Geçen sezon ilk yarıda 30 puan topladı ve sonra bir düşüş yaşadı. Yani hep yarışın içerisinde oldu veya kıyısından kenarından döndük. İnşallah gelecek sezona dair yapılan projenin de beni heyecanlandırdığı için görevi kabul ettik. İnşallah Allah utandırmaz ama önceliğimiz bu sezon. “ dedi.
KADRO DIŞI
Sözeri “ Kadro dışı bırakılan oyunculardan Adama Ba’yı Gazişehir FK’dan tanıdığım için affedilmesi taraftarı değilim. Emre Nefiz ve Orhan konusunda da gerek oyuncularımla gerekse takım kaptanlarıyla bir durum değerlendirmesi yapacağım. Sonucun ne çıkacağını bilmiyorum. Ayrıca takımımız yarın Gaziantep’e gidecekti.
Belki fiziksel değil ancak mental anlamda ve taktik anlamda oyuncularımız ile 1-2 antrenman yapabilmek için gidişimizi Cuma gününe bıraktık” ifadelerini kullandı.
SPOR28.COM İÇİN NELER SÖYLEDİ ?
Giresunspor’un Teknik Direktörü Erkan Sözeri, toplantının son bölümünde ise Spor28. Com’a ambargo uygulayacağını şu sözleriyle kamuoyuna açıkladı:
“Geçen sezon burada bir hadise yaşadım. Ancak bunu söylerken de sizin hiçbirinize saygısızlık yaptığımı da hatırlamıyorum. Geçen sezon Gazişehir’le buraya geldim. 4-1’de mağlup olduk. Yensek ilk 2’de olacaktık. Kötü oynadık, mağlup olduk. Maçtan sonra basın toplantısına geldim. Buraki bazı gazeteci arkadaşlarım geldiler oturdular, ben geldikten sonra da toplantı odasından çıktılar gittiler. Şimdi bunu hiçbir şeyle açıklayamazsınız. Saygı ile falan da açıklayamazsınız. Ha şimdi ne oldu ben Giresunspor’umuz için tekrar mücadele etmek için buraya geldim. Bana saygı göstermeyenlere ben de saygı göstermeyeceğim. Bundan sonra o arkadaşı (Spor28. Com’u) ben de antrenmana da almayacağım. Giresunspor’u da kulübümüzün sitesinden takip edecekler. Antrenmanlara gelmeyecekler, kulübümüze gelemeyecekler çünkü burada asıl olan Giresunspor’dur. Erkan Sözeri ne yapmış size? Giderken küfür mü etmiş, hakaret mi etmiş. Ne yapmış size? Bu kadar küçük olmayalım. Bak yüz yüze bakıyoruz. Bak ne oldu ben bir sene sonra buraya savaşmaya geldim, savaşmaya. Ne oldu şimdi, Ne oldu? Beni protesto eden arkadaşlar ne oldu. Ben savaşmaya geldim. Sen Giresunsporlu değilsin o zaman. Ben Giresunsporluyum senden daha iyi. O yüzden beni fazla deşmeyin. Herkes birbirine saygılı olsun. Bende saygılıyım” dedi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar