BUGÜN 19 MAYIS…

BUGÜN 19 MAYIS…

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı bugün törenlerle kutlanıyor.Bugün ilk tören Hükümet Konağı önünde saat 09.30’da Atatürk anıtına çelenk sunulması,saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla başlayacak.Saat 10.30’da ise Atatürk meydanında Halk Eğitim Merkezi Halk oyunları gösterileri yapılacak.Kutlamalar gün boyu çeşitli etkinliklerle devam edecek

Bu arada Giresun Valisi Enver Ünlü,19 Mayıs ‘ı kutladı

Ünlü” 19 Mayıs, milli mücadelemizi başlatan ilk ve büyük adımın yıl dönümüdür. Türk Milletinin sönmeyen ve hiç sönmeyecek bağımsızlık meşalesidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu meşalenin ışığında milli mücadelenin Amasya’da yol haritasını çizmiş, Erzurum ve Sivas’ta kutlu hedefine kitlenmiş, Ankara’da TBMM’nin açılmasıyla birlikte gücüne güç katmış ve 29 Ekim 1923’de milli mücadeleyi cumhuriyetle taçlandırmıştır.

İnanıyorum ki, başarılarıyla tarih yapan ve tarihin seyrini pek çok defa değiştiren bir milletin torunları olarak, yeni dünyanın da kuruluşunda etkin rol oynayacağız. Kültür ve medeniyet köklerinden aldığımız güç ve ilhamla, bir kere daha tarihe yön vereceğiz. Yüreği vatan ve millet sevgisi ile dolu, bedenen ve zihnen güçlü, çevik, ahlaklı; dünyaya, ülkesine, ailesine ve kendisine karşı sorumluluklarının farkında ve yüksek hedefleri olan gençlerimiz var olduğu sürece bundan asla şüphe duymuyorum. Türk gençliği; yönetici, siyasetçi, eğitimci, bilim adamı, sanatçı, sporcu ve diğer meslek temsilcileri olarak Türkiye’nin uygarlık yolunda ilerleyebilmesinin en büyük güvencesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle cumhuriyeti gençlerimize emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nızı tebrik ediyorum.”dedi.

Haber: Mustafa Cici

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?