BUGÜN 19 MAYIS…

BUGÜN 19 MAYIS…

Bugün 19 Mayıs.Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk,19 mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak Türk Milleti’nin yeniden ayağa kalkmasını sağladı.Virüs nedeniyle bu yıl Giresun’da toplu tören veya kutlama kutlama yapılmayacak..
Vali Harun Sarıfakıoğulları, Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 101.Yıldönümü ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Vali Sarıfakıoğulları, mesajında şu ifadelere yer verdi.
“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 101’inci yıl dönümünde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi de sevgiyle selamlıyorum.
Şanlı Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919 tarihi Atatürk’ün Samsun’dan özgürlük meşalesini yakarak yola çıkmak suretiyle Millî Mücadeleyi başlattığı ve bağımsız Türkiye Cum-huriyeti’nin temellerinin atıldığı önemli bir tarihtir.
Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk ve kahraman silah arkadaşları tarafından çeşitli sıkıntı ve büyük yokluklar içerisinde verilen çetin mücadele sonucunda kurulmuştur. Türk Milleti; Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalması için ülkemiz üzerinde kirli emelleri olan şer odakları ve hainlere karşı, tıpkı o günlerdeki Milli Mücadele ruhuyla 15 Temmuz gecesinde de büyük bir kahramanlık örneği sergileyerek adını bir kez daha şanlı Türk Tarihine yazdırmıştır.
Verilen bu çetin ve meşakkatli mücadeleleri unutmamak için, Türk gençliğine büyük önem veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu anlamlı günü geleceğimizin teminatı gençlerimize armağan etmiştir.
Giresunlu hemşerilerimin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını bir kez daha kutluyor, bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; bu vatan için toprağa düşmüş şehitlerimizi, ebediyete irtihal eden gazilerimizi ve 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize de saygı ve minnetle selamlarımı sunuyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?