BUGÜN EDİRNE’DEYİZ….

BUGÜN EDİRNE’DEYİZ….

 

Gündem’in yolu Edirne’ye düştü..”Ne var, ne yok.!” dedik..Edirne’de hemşerilerimizi ziyaret ettik…Gazeteci  Ethem Bakar ile beraberiz..Onun yakından tanıdığı Giresunlu futbolcu Şükrü Can Yılmaz’ın Edirnespor forması altında maçını da izledim…

Giresun’dan ayrılıp, yıllardır Edirne’yi ekmek kapısı yapan gurbetçi esnaflarımızı ziyaret ettim…Giresunluların unutamadığı eski  Valimiz  Dursun Ali Şahin ile kısa bir sohbetim  oldu…Dokap Başkanı Ekrem Yüce’de Edirne’deki bu sohbetin içinde  var..

Cizrespor’u şampiyon yapan Malili Maussa Traore ile tanıştım….

VAL¦- +ŞAH¦-N (1)

VALİ ŞAHİN GÜN SAYIYOR 

Giresunluların unutamadığı ve her ortamda övgü ile söz ettiği  Edirne Valisi Dursun Ali Şahin ile Edirnespor-Kocaelispor müsabakasında ayak üstü sohbet ettik..

Spor olan düşkünlüğü ve takımlara yardımcı olma alışkanlığı Edirne’de de sürüyor..Edirnelilerden aldığımız duyumlara göre, bir ay sonra yaş haddinden emekli olacağı konuşuluyor..

Her zamanki sevecenliği ile bizleri karşıladı..Bizler görmekten memnun oldu..Giresun Gündem Gazetesi aracılığı ile Tüm Giresunlulara selam söyledi..

Bu sohbetimizin içinde, DOKAP Başkanı Ekrem Yüce de yer aldı..Vali Şahin’in misafiri olarak Edirne’deydi..

MOUSSA TRAORE

CİZRESPOR’U UÇURDU

SIRADA EDİRNESPOR VAR..

Cizrespor’u uçuran Moussa Traore, şimdi Edirnespor için çabalıyor.

Kısa bir sakatlık dönemi geçirerek, Kocaelispor karşısında takımdaki yerini alamadı..Sakatlığı’nın geçtiğini belirterek, gelecek maçlarda hazır olduğunu söyledi..İnsanlara cıcak yaklaşımı ile Edirnelilerin sevgilisi..

Giresun Gündem olarak kendisine başarılar diledik…..

MUHS¦-N Y+£CEL

25 YIL İSTANBUL’DA

2 YIL GİRESUN’DA

20 YIL EDİRNE’DE..

 

Giresun Merkez Lapa Köyü’nden Muhsin Yücel’in yolu 25 yıl öce İstanbul’a düşmüş..Baba mesleği berberlik mesleğini seçmiş…

25 yıl İstanbul’da bu mesleği yapmış..İstanbul’dan sıkılmış..Memleketine dönmüş..Giresun’da çalışamayacağını anlamış..Edirne’ye yerleşmiş..

Edirne avrupa’dan Türkiye’ye giriş serhat ve tarihi şehri…

Muhsin Yücel yuvasını Edirne’de kurmuş..Edirnelilerin eniştesi..20 yıldır Edirne’de erkek kuaförü..Sıradan müşteri almıyor..Randevulu çalışıyor..İşini oturtmuş..Kızı da bayan kuförü..

Berberliği bırakacağını, artık yorulduğunu söylüyor..Lapa köyüne yeni evini de yaptırmış..Kalan ömrünü Giresun-Edirne arasında geçirmek istiyor..6 ay Giresun, 6 ay Edirne’de…

 

EDİRNESPOR’LU TARAFTARLARIN CANI

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

 

Giresunspor onun herşeyi.. 10 yılı yeşil-beyazlı  formasıyla geçti..Futbolu Giresunspor’da öğrendi..Gurbette ekmeğinin peşine düştü..Üniversite ile futbolu bir arada yürütüyor..

Yağlıdereli Şükrü Can Yılmaz  şimdi Edirnespor formasını terletiyor..

Pazarspor, Isparta Emrespor, Bulancakspor, İstanbul Büyükçekmecespor ve Edirnespor….

Profesyönellikten Amatöre dönmüştü, şimdi gelen teklifleri değerlendiriyor..Tekrar profesyönel olma yolunda..

Edirnesporlu taraftarların çok sevdiği Şükrü Can Yılmaz, hedefini daha yüksekler olduğunu belirterek; “Pazarspor’a gitmekle, futbol hayatımın bittiğini sanmıştım..Umudumu yitirmedim, gurbette ekmeğimin peşine düştüm..Çok olmasa da bana göre hiç de fena olmayan para da kazandım..Okulum ile futbolu bir arada profesyönel olarak yürütmeyi düşünüyorum..Profesyönel takımlardan gelen teklifler, bende az da olsa hırs yaptı…Yaşım 24…Futbolda sorumluluk alma yaşım..Hep geleceğini, hedefimi düşünerek sahaya çıkıyorum..Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum..”…

 

BABA MESLEĞİNE

KENDİSİNİ ADADI..

 

Üniversite tahsilini dondurmuş..Edirne Lalapaşa’da baba mesleği fırıncılık yapıyor..

Barış Gündoğdu, Bulancak Kovanlık’tan..Sevdiği mesleği yaptığını belirten Barış Gündoğdu; “Gözümüz fırıncılıkla açıldı.. Akrabalar arasında fırıncı çok..Baba mesleğini seçtim..Yakından tanıdığımız meslek varken, başka meslekleri düşünmedim.. Bu öğretim yılı üniversite tahsilimi durdurdum..Babam fırıncılık birikimini turizm sektörü ile birleştirince, bende fırıncılılığa ağırlık verdim..Ailemle beraber olduğum için de  çok mutluyum ” dedi..

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?