BULANCAK DENİZ ŞENLİĞİNE HAZIRLANIYOR

BULANCAK DENİZ ŞENLİĞİNE HAZIRLANIYOR

1 Temmuz Kabotaj Bayramı için geriye sayım sürerken ,bayram kapsamında Bulancak’ta  Deniz Şenliği yapılacak..

Bulancak Belediyesi tarafından, Bulancak Kaymakamlığı himayesinde, Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası ile Bulancak Kaptan Ahmet Fatoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin katkılarıyla, ilçe deniz ticaretinde önemli katkıları bulunan Kaptan Ahmet Fatoğlu anısına “Geleneksel 2. Tarihi Bulancak İskelesi Deniz Şenliği” düzenlenecek.

Bulancak tarihi ve sosyal hayatında sembolik bir yere sahip olan Tarihi Bulancak İskelesini eski güzel günlerine döndürmek ve sıcak yaz günlerine biraz serinlik getirebilmek adına bizzat Bulancak halkından gelen talepleri de dikkate alarak böyle bir etkinlik düzenlediklerini ifade eden Belediye Başkanı Necmi Sıbıç, “1 Temmuz Kabotaj Bayramı dolayısıyla, denizlerimizde Egemenlik haklarımızın kabulünün 98. yılında bu yıl yapacağımız şenliğimizi, ilçemiz deniz ticaretinde önemli katkıları bulunan Kaptan Ahmet Fatoğlu anısına düzenliyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz Deniz Şenliğimize tüm Bulancaklıları bekliyoruz” ifadelerine yer verdi

1 Temmuz 2024 Pazartesi günü, saat 17.00’de Tarihi Bulancak İskelesinde yapılacak Şenlikte; 50 metre serbest yüzme yarışması ve en güzel atlama yarışmaları yapılacak olup, birincilere çeyrek altın, ikinci ve üçüncülere gram altın ödülleri verilecek. Yarışmalara katılmak için başvurular Bulancak Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne yapılacak olup, 18 yaşından küçük katılımcılardan Veli izin belgesi istenecek.

Haber: Hakan Çelebi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?