BULANCAK’TA FAKÜLTE BİNASI İÇİN SEFERBERLİK

BULANCAK’TA FAKÜLTE BİNASI İÇİN SEFERBERLİK

Bulancak’ta fakülte ve yüksekokul binası için seferberlik başlatıldı..

Temmuz ayı meclis toplantısında görüşülen ve 24 yıllığına Bulancak Kadir Karabaş Uygulamalı Bilimler Yüksekokuluna (UBYO) tahsis edilmesi kararı alınan, Belediyemize ait, kapalı Pazar Yerinin üstünde bulunan ve daha önce Diş Hekimliği Fakülte binası olarak inşa edilen ve süreçte atıl kalan binada incelemelerde bulunuldu.

Bulancak Belediye Başkanı Necmi Sıbıç ve Bulancak Kadir Karabaş UBYO Müdürü Doç. Dr. Oktay Karaman binada yaptıkları incelemelerin ardından binanın eksiklerinin tamamlanarak tahsis sürecinin hızlandırılması konusunda fikir ve iş birliği yaptılar.

Belediye Başkanı Sıbıç, “Bulancak Üniversite konusunda her zaman istekli ve fedakar davranmıştır. Daha önce de Üniversite Eğitimi için iki kez bina yaptık. Bu binalardan biri şu anda Özel Harekat Tabur Komutanlığı olarak kullanılırken, Pazarsuyu’nda bulunan ikinci binamızda Yüksekokul olarak hizmet vermektedir. Şimdi bazı sebeplerden dolayı bu binamızı iade alıp yerine Kültür Merkezinde bulunan binamızı tahsis edeceğiz. Yine üzerimize düşen fedakarlıkları yerine getirerek okulumuzu hızla hayata geçireceğiz. Üniversite birimlerinin yeni ve merkezi binada konuşlanması şehir ve üniversite etkileşimini de artıracaktır. Bu proje, ilçemizin eğitim olanaklarını genişletmek adına önemli bir adım olacaktır. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.Haber:Hakan Çelebi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?