Bülent Arınç-Bülent Turan düellosu..

Bülent Arınç-Bülent Turan düellosu..

“PKK’ya göz kırpan kim varsa o gözü oyacağız.”
***
AK Parti’de racon kesme mücadelesi…
Bir tarafta Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç, “Ahmet Türk’ün terörle şiddetle uzaktan yakından bir ilgisi yoktur. Bu adam terör ve şiddetten uzak, ülkede barış olmasını isteyen bir insandır” derken;
Diğer tarafta AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Dün çıkmış bir ağabeyimiz, yok Ahmet Türk’ün terörle ilgisi yokmuş. Hadi oradan yahu…” diyor!
***
AK Parti’de kim, kime karşı?
Biri, Grup Başkanı Erdoğan’ın Grup Başkanvekili…
Diğeri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın YİK üyesi.
Bu kadar önemli meseleleri bir araya gelip, bir masa etrafında istişare etmek varken, nedir bu basın önünde uzaktan birbirilerinize racon kesmeler? Çok mu uzaktasınız, bir araya gelemiyor musunuz?
***
“Biz ülke ayağa kalksın diye uğraşırken, terörle uğraşırken, çıkıp karşımıza ısrarla ‘niye kayyım atadın, niye bunu yaptın’ dediler. PKK’ya göz kırpan kim varsa o gözü oyacağız.
Dün çıkmış bir ağabeyimiz, yok Ahmet Türk’ün terörle ilgisi yokmuş. Hadi oradan yahu…
Hiçbir adam ezbere gerekçelerle, uyduruk gerekçelerle görevden alınmaz.
Halkın seçtiğine saygı duyulur ama halk seçtiği zaman giderken kandilden yanına eş başkan koyarsan, halkın seçtiği iradeyi kandile teslim edersen, şehidin ailesini işten kovar da, aynı göreve bir terör zanlısını getirirsen, belediyenin tüm resmi kurumu olan makamından, kimliğinden, internet sitesinden Türk bayrağını çıkartırsan, sana devlet gelir, ‘kalk oradan kardeşim der’ ve kaldırır.
Hiç kimse bana Ahmet Türk terörle ihtisaslı değil demesin. O yaşa gelmiş bir insan, Ahmet Türk hiç şimdiye kadar PKK’ya bir tek laf etmiş mi?” (AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?