“Bunların evlerinin gölgesinde bile gölgelenmiş bir insan değilim”

“Bunların evlerinin gölgesinde bile gölgelenmiş bir insan değilim”

GRÜ Rektörü Profesör Doktor Cevdet Coşkun, Kanal 28 ekranlarında yayınlanan Gündem Özel programında Haber Müdürü Serap Cantürk’ün sorularını yanıtladı.

Pek çok soruya içtenlikle yanıt veren Rektör Coşkun, üniversiteye dair bir çok müjdeli haberi de canlı yayında izleyiciye aktardı.

Yıllardır  GRÜ bünyesinde kurulacak Tıp Fakültesi hastanesini bekleyen vatandaşa müjde niteliğinde haberler veren Rektör Coşkun, devlet hastanesi ile afiliasyon  yapılacağını belirterek, “Öğrencilerimize daha iyi bir eğitim vermemiz, hocalarımıza döner sermaye kazandırmamız ve halkımıza da daha iyi bir sağlık hizmeti sunmamız açısından 3-4 yıllığına geçici bir çözüm olarak İlhan Özdemir Devlet Hastanesi ile ve onun diğer dal hastaneleri ile bir afiliasyona gitme ihtiyacı hasıl oldu.  Zaten türkiyenin genel sağlık politikaları da üniversitelerin müstakil tıp fakültesi araştırma hastaneleri olması yönünde değil de eğitim araştırma hastaneleri ile uzman hekimlerin ve araştırmacı hekimlerin aynı hastanede çalışmasından yana. Türkiye’nin genel sağlık politikaları bu yöne doğru eğriliyor. Sayın Bakanımız Recep Akdağ’ın da politikaları bu doğrultuda..Bunu da biliyoruz.  Gerekli izinler alındıktan sonra bu afiliasyon yani ortak kullanım Giresun’da da gerçekleşecek. Hedefimiz bu eğitim öğretim dönemi başladığında yani, eylül ayının ortaları gibi bunun gerçekleşeceğini ümit ediyoruz”dedi.

Rektör Coşkun, GRÜ bünyesinde açılmış bir fakülteyi kapatmak gibi bir düşüncelerinin olamayacağını ifade ederek, ancak güçlendirmek ve geliştirmek gibi bir düşünceye sahip olduklarını dile getirdi ve ekledi” diş hekimliği fakültesi için hoca arayışlarımız sürüyor”

Giresun’daki öğrencilerin barınma ihtiyacının karşılanması noktasında Kredi ve Yurtlar Kurumuna önemli görevler düştüğünü ifade eden GRÜ Rektörü Cevdet Coşkun, öğrencilerin cemaatler ve örgütlere mecbur bırakılmaması gerektiğini kaydetti.

Fetö operasyonları hakkında bilgiler veren Rektör Coşkun, açığa alıdıkları isimlerin örgütle bağlarının olmamasını temenni ettiklerini belirterek, kendisinden önceki rektör aygün attar’la üniversite arasında yaşanan basın açıklaması sürecini de anlattı.

 

Rektör Cevdet Coşkun, üniversitenin kurumsal kimliğini zedelememek açısından bu konuyu basın üzerinden  tartışmayı uygun bulmadıklarını dile getirerek, “Abdestimizden şüphemiz yok. Şahsen benim bu yapıyla bir ilgim olmadı, bunların evlerinin gölgesinde bile gölgelenmiş bir insan değilim.  Bu yüzden böyle bir kuşkum böyle bir şüphem yok. Ayrıca ben bir önceki rektörün bu yapıyla mücadele ettiği bilgisine sahip değilim.”diye konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?