Çakırmelikoğlu’ndan, Moody’s ‘A İsyanı

Çakırmelikoğlu’ndan, Moody’s ‘A İsyanı

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Eylül ayı meclis toplantısı 30 meclis üyesinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Meclis toplantısının ana gündem maddesi dışında ülkemizin içinde olduğu terör saldırılarını değerlendiren Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu; “Bu ülke büyüdükçe, bağımsızlığını sürdürdükçe saldıracaklar. Bizler daha da güçlü olmalıyız ki, dış güçlerin ve içerdeki işbirlikçilerin oyunlarını bozalım. Bugün PKK,FETÖ terör örgütleri ile saldırıyorlar,yarın başka taşeronlar bulacaklar.Şimdi kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s  ile ekonomik zarar vermek istiyorlar.Bu kuruluşlar bağımsız olmadığı gibi,dün başka bugün başka uygulama yapıyorlar.Dünya’nın gözü üzerimizde,bize Yeni Kapı Ruhu’nun siyasi çıkarlara yem edilmeden devam etmesini sağlamak düşüyor.Bugün siyaset değil,birlik olma günüdür.Öncelik siyasi parti liderlerimize düşmektedir.”dedi.

Son dönemde işveren mağduriyetlerinin artmasına da değinen Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çakırmelikoğlu, işçi hakkı kadar işveren haklarının da hukukta gözetilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Genel gündemlerden bir diğeri olan trafik sigortalarında indirim konusuna değinen Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Halilbeyoğlu, trafik sigortasında fiyat düşüşü anlık değil zamanla olacağına değindi.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Muammer Usta; sanayide maliyetlerin artmasına karşılık, işçilikte artış yapılamadığını, bunun da esnafı zor duruma düşürdüğünü belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?