ÇALDAĞ’DA İNŞAATLAR NİYE BAŞLAMIYOR?

ÇALDAĞ’DA İNŞAATLAR NİYE BAŞLAMIYOR?

Selden hasar gören 3 ilçede yıkılan evler yeniden yapılırken, Çaldağ’da 12 ay doldu ama halkın mağduriyeti sürüyor. Köylü şehre göçmeye başlarken, halk Temür’ü arayıp destek istedi. Yeni yapılan köprü ise tıkandı ve yeni bir afet kepçe sayesinde önlendi.

Geçen yıl sel afetinde ciddi hasar gören Çaldağ’da yıkılan yaklaşık 50 ev ile dükkanın inşaatına hala başlanılmaması halkı ciddi şekilde zora sokuyor.

Gazetemizi arayarak dertlerini anlatan yöredeki vatandaşlar, Giresun Eski Milletvekili Ali Temür’den destek istediklerini ifade ederek “Evlerimiz ve dükkanlarımızı yıkıp ,7 ayda yenilerini yapacaklarını söylediler. Sayın Bakanlarımız sürekli gelip gidiyor ama hala proje bile netleşmedi. Bizler 8 ayda yeni ev ve dükkanlarımız yapılacak diye Giresun Merkeze göçmedik. Akrabalarımızın yanında kaldık. Ama bu işin sonunun ne olacağı artık belli değil. Köy halkı olarak önceki gün birleşip sayın Ali Temür’ü aradık. Kendisi bu mağduriyeti gidermek için Ankara’da harekete geçeceğini söyledi. Selden zarar gören diğer 3 ilçede inşaatlar başladı ama Çaldağ’da hala zerre hamle yok. Artık kış geliyor. İnsanlar şehre göçme kararı alıyor. Zaten Çaldağ ve İnişdibi belde Belediyelerimiz kapandı ama yerine vaad edilen ilçe kurulmadı. Buraya verilen hiçbir söz tutulmadı. Yeni yapılan köprü son selde yine tıkandı Uzman mühendisler gelip yeni köprünün sorunlarını çözmelidir. Sayın Temür’e derdimizi anlattık. Buradan tüm Giresunlu idarecilerimize sesleniyoruz. Artık sesimizi duysunlar. Çaldağ’ın sahibi, 12 aydır nerede?.” diye konuştular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar