Çamaşır Makinem Çalışmıyor

Çamaşır Makinem Çalışmıyor

Pek çok tüketici çamaşır makinesiyle ilgili olarak Pendik Arçelik Servisi merkezine çamaşır makinem çalışmıyor şeklinde bir şikayette bulunur. Ancak böyle bir çamaşır makinesi arıza şikayeti oldukça genel bir kapsamı içerir ve altyapısında birden fazla ihtimal taşır. Yani daha iyi bir çözüm için çamaşır makinesinin neden çalışmadığına ilişkin deha detaylı bilgi verebiliyor olmak gerekir. Çamaşır makinesinin çalışmamasına neden olan sorunun tam olarak olmasa da kısmi olarak tespit edilebiliyor olması gerekir. Bu hem çamaşır makinesi servisi hizmetinin daha güvenli alınabilmesini hem de sorunun daha hızlı şekilde çözümünü sağlar.

Çamaşır Makinesi Neden Çalışmaz?

Çamaşır makinesi çalışmıyor şeklindeki genel bir arıza bildiriminin altında pek çok sebep yatabilir. Çamaşır makinesinin çalışmamasına neden olabilecek sorunlar çok basit dahi olabilir. Yani çamaşır makinesinde fiş prize takılmamış olması, bağlı olduğu tesisatta elektrik kesintisi mevcut olması gibi servis hizmeti gerektirmeyecek sorunlar söz konusu olabilir. Bu yüzden bilinçli tüketici olarak bu tip olasılıkların elenebiliyor olması çok önemlidir. Ümraniye Arçelik Servisi uzmanları çamaşır makinesinin hiç tepki vermeyecek şekilde çalışmamasına neden olabilecek ihtimalleri belirliyor.

Elektronik kart bozulması; Çamaşır makinesinin elektronik kartının arızalanması nedeniyle aldığı elektriği fark etmeyebilir, devrelerindeki sorun nedeniyle işlevlerini yerine getirmeyebilir. Böyle bir arızada elektronik kart yerinden sökülerek bilgisayarlı ortamda çeşitli işlemlerden geçirilerek yazılımsal veya fiziki arızaları tespit edilerek, onarım yapılır. İlk tercih onarımdan yana olsa da eğer yeterli sonuç sağlanamayacaksa nadir olarak kart değiştirilebilir.

Kapı kilidi arızası; Çamaşır makinelerinin çalışmaya başlaması için kapı kilidinin düşünüldüğünden çok daha fazla önemi vardır. Hatta çamaşır makinesinin ikinci başlat düğmesi niteliğini taşıyor. Çünkü kapı kilidi fonksiyonunu yerine getirmediği sürece makine asla çalışmaya başlamaz. Çamaşır makinesinin kapı kilidinin arızalanması da birden fazla şekilde söz konusu olabilir. Kapı kilit mekanizmasının arızalanması, elektrik akımı taşıyan kabloların yerinden çıkmış olması ya da yanması söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda oldukça ekonomik şekilde kapı kilidinin veya kablolarının yenilenmesiyle makinenin çalışması sağlanabilir.

Program/Başlat düğmeleri arızası; Çamaşır makinenizin çalışmaması program ayarlama düğmesi ya da başlatma düğmelerinin arızasından da olabilir. Düğmeye bastığınızda işlevini yerine getiremediğinden fonksiyon sağlanamayabilir. Böyle bir durumda da Göztepe Arçelik Servisi düğmelerin değişimiyle sorunu çözüme kavuşturabiliyor.

Bu olasılıklar, çamaşır makinem çalışmıyor şikayetlerinin önemli bir kısmını oluşturur. Yüksek oranda bu sorunlara bağlı makinenin çalışmamasıyla karşılaşılabiliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?