‘Camiler, koronavirüs önlemlerinin en güzel uygulandığı yer’

‘Camiler, koronavirüs önlemlerinin en güzel uygulandığı yer’

Camilerde koronavirüs denetimi yapan polis memuruna teşekkür eden İl Müftü Yardımcısı Murat Mutlu koronavirüs tedbirlerine titiz bir şekilde riayet edildiğini belirtti.

Giresun İl Müftü Yardımcısı Murat Mutlu, sosyal mesafe kurallarının ve koronavirüs önlemlerinin en üst düzeyde yerine getirildiği yerlerin camiler olduğunu ifade etti.

Pandemi döneminde camilerin başarılı sınav verdiğini belirten İl Müftü Yardımcısı Murat Mutlu, camilerde düzenli aralıklarla temizlik çalışmasının yapıldığını ve denetimlere devam edildiğini kaydetti.

Giresun Valiliğince, pandemi sürecinde, il merkezindeki cami ve mescitlerin denetimi ve vatandaşların bilgilendirilmesi konusunda çalışmalar yapıldığını belirten Mutlu, denetim için görevlendirilen Polis Memuru Kazım Erbay’a, çalışmalarından dolayı, Türkiye Diyanet Vakfı Giresun Şubesi Mütevelli Heyeti adına “Teşekkür Belgesi ” takdim etti.

Erbay’a başarılar dileyen Mutlu burada yaptığı konuşmada, “Pandemi sürecinde camilerde ilk günden beri kılınan namazlarda cemaatin maske ve sosyal mesafe kuralına ciddi şekilde uyması, koronavirüs ile mücadelede camileri en iyi örnek haline getirdi. Cami girişlerine el dezenfektan üniteleri yerleştirildi, tedbirlerle ilgili afişler cemaatin görebileceği yerlere asıldı ve cemaatimiz bilgilendirildi. Vakit namazları başta olmak üzere cuma namazı için camiye gelen cemaatin, abdestlerini ev ve işyerlerinde alması, seccade ile maskelerini istenilen şekilde takarak camiye gelmesi ve camide sosyal mesafe kuralına uyarak ibadetlerini yapması büyük takdir topluyor. Bu süreçte katkı sunan ve denetim gerçekleştiren polislerimize de ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?