Çamoluk Ozan Köyü’ne, Dev Konak

Çamoluk Ozan Köyü’ne, Dev Konak

*Köy Konağı’nın içinde  mesçit, bayan-erken tuvaletler, köy odası, konaklama odaları, yemekhane, cayevi, konferans solonu da olacak..

*Dernek Başkanı Ayhan Altun; “Bu konağımızı sadece Ozan köyü için değil, Çamoluk ilçemizi de düşünerek yapıyoruz.” dedi.

Haber: ZEKİ AL

Çamoluk’a 12 km uzaklıktaki Ozan Köyü’ne tam teşekküllü Köy Konağı temeli atıldı..Önümüzdeki sene hizmete girecek olan konağın projesini Mimar Turgut Usta hazırladı..

Temel atma töreninde Kaymakam Sn.Kemal Karahan, Belediye Başkanı Sn.Savaş Akarçeşme, Giresun İl Daimi Encümeni Sn.Abdullah Kürkçü, köy ihtiyar heyeti, dernek başkan ve yönetimi ile köy sakinleri katıldı..

Ozan Köyü Dernek Başkanı  Sn.Ayhan Altun, Ozan Köyü Konağı’nda mesçit, bayan-erken tuvaletler, köy odası, konaklama odaları, yemekhane, cayevi, konferans solonun da olacağını belirterek; “Bu konağımızı sadece Ozan Köyünü düşünerek değil, Çamoluk ilçemizi de düşünerek planladık, projelendirdik..İhtiyacımız olduğu için yapıyoruz..Standart bir bina olacak. Misafirlerimizi ağırlamakta artık Ozan köyü zorlanmayacak..Çevre düzenlemeleriyle örnek bir konak olacak..Köyümüze ve ilçemize hayırlı olsun”

Kaymakam Sn.Kemal Karahan; “Gerçekten güzel bir hizmet için buradayız..;nşallah açılışını da aynı coşku ile yaparız..Köyüne sahip çıkan, birlik beraberlik örneği gösteren Ozanlıları kutluyorum..Kolay olmaya hizmetler. Bu konak için destek veren, emeği geçen, bundan sonrada emek verecek olanları, muhtarımızı, köy heyetini ve Ozanlılara teşekkür ediyorum..”

Belediye Başkanı Sn.Savaş Akarçeşme; “Çamoluk köyleri ve köyleriyle gelişiyor, büyüyor..Küçülen değil, büyüyen bir Çamoluk peşinde koştuğumuzu her yerde söylüyoruz..Bu büyümeye Ozan köyü de katkı sağlamış durumda..Bu konak Çamoluklulara, Ozan köyü halkına hayırlı olsun..Çamoluk dünyanın da tanıyacağı Uluslar arası hizmetlere hazırlanıyor..Çevre ilçelerimiz Çamoluk’ta yapılan hizmetlere gıpta ile bakıyor..8 mahallemiz ve 27 köyümüzü aynı gözle görüyoruz..Buralara hizmet etmeye gayret gösteriyoruz..Ben; bu konak için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum..”

Çamoluk’ta klip çekimleri için çevre köyleri gezen yöre THM sanatçısı Nurettin Bay ve ekibi de Ozan Köyü Konak temel atma töreninde hazır bulundu….

OZAN KONAĞI TEMEL ATMA TÖRENİ (1)

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?