Çamoluk, Rafting sınavını başarı ile verdi..

Çamoluk, Rafting sınavını başarı ile verdi..

Zeki AL-Çamoluk

Giresun’da ve Çamoluk’tan tek bir takımın yarışmadığı şampiyonada, Çamoluk ilk sınavını başarı ile verdi.

Rafding Federasyonu’nun tam destek verdiği Türkiye Şampiyonası’nda, Dubai’de Dünya Şampiyonası’na katılacak takımlar, ulusal hakemlerimiz, şampiyon sporcularımız katıldı..

İmam-hatip Lisesi önünde yapılan açılış başlangıcı Bulanca Mehter takımı eşliğinde Gölpark önündeki meydana gelindi..Yapılan konuşmalar sonunda yarış stardı verildi..

Çamoluk Kaymakamı Kemal Karahan, Çamoluk Belediye Başkanı Savaş Akarçeşme, Şiran Belediye Başkanı Yavuzaltıparmak, Milli Parklar Böl.Md. Mustafa Bulut, Gelişmekte Olan Spor Branşları Fed.Rafting As Başkanı Başkanı Fikret Yardımcı, Bulancak Mehter Takımı, Çamoluk Derneği Başkanı  Hacı Canik, İl Meclis Üyeleri Abdullah Kürkçü, Orhan Uzunkaya, Eski Bal Ağası Murat Şapaloğlu, Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Ahmet Demiray da şampiyonada hazır bulundu..Davulda Zeki Çoban, Zurnada Fikret  Çukuryurt eşliğinde yöresel oyunlar ile Çamoluk’ta bayram havası yaşandı..

Gelişmekte Olan Spor Branşları Fed.Rafting As Başkanı Başkanı Fikret YARDIMCI, Belediye Başkanı Savaş Akarçeşme’nin tarihe adını yazdırdığına değinerek, “Rafting o kadar gelişme sağladı ki ülkemizde dünya şampiyonluğumuz var. Şu anda burada yaptığımız sportif çalışmamızla önümüzdeki aylarda Dubai’de yapılacak Dünya Şampiyonası’nın seçmelerini yapıyoruz. Aramızda milli olmuş çok değerli sporcularımız var. O sporcuları bu bölgedeki sporcularla kaynaştırıp onları da sportif hayata almamız için ve hem de sporun güzelliği olan tanıtımını sağlamak için Çamoluk’ta bu yarışları seyrediyoruz. İki gün daha yarışlarımız sürecek. Bu yarışların sonucunda dereceye girecek ekiplerimiz milli takım seçmelerine alınacaktır”dedi.

Çamoluk Derneği Başkanı Hacı Halil CANİK, “Çamoluk dışarıdan çok küçük görülüyor ama yaptığı işler çok büyük..Burada inanılmaz işler oluyor..Avrupa şampiyonası burada neden olmasın.Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Çamoluk Belediye başkanı Savaş AKARÇEŞME,”bugün Çamoluk ve Giresun tarihi bir gün yaşadı..Bu tarihi gün, birlik ve beraberliğin göstergesidir..Çamoluk kaymakamı, belediye başkanı, dernekleri,  İl genel meclis üyeleri, brokratları, işadamları ve insanı ile tam bir uyumluluk içinde bunları başarıyor.Çamoluk artık bir rafding vadisi, bir spor vadisi.  Gelecekte okullar vadisi olmayı hedef yaptı..Ova ilçeler ile Giresun artık daha çok kucaklaşıyor..Daha çok yakınlaşıyor..Herkes mutlu..2 yıl içinde Çamoluk çok yol katetti. Çok fakir bir ilçe olmakla, zengin işlere imza attı..Tük katkı sağlayanları saygı ile Anıyorum..Teşekkür ediyorum..”

Çamoluk Kaymakamı Kemal KARAHAN, “ Belediyemiz Çomoluk için çok çırpınıyor..Çamoluk insanı misafirperverdir..Hoşgörülüdür..Bugün burada 200 sporcu ağırlıyoruz..Bizim için çok önemli..Gelecek yıllarda da aynı etkinliklerimiz devam edecek..”

İlk gün yapılan Açık Yaş Bayanlarda Tunceli Mados 2, Açık Yaş Erkeklerde Rize Belediyesi, U19  Bayanlarda Beyazsu, U19 Erkeklerde Rize Gençlik Spor Kulübü, U23 Erkeklerde Çaykurspor  birinci oldular….

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?