“Çan Kulesi müze önüne yerleştirilsin”

“Çan Kulesi müze önüne yerleştirilsin”

KARAOSMANOĞLU’NDAN AKSU’YA ÖNEMLİ ÖNERİ

 

MHP’nin temel taşlarından Abdullah Karaosmanoğlu,Belediye Başkanı Kerim Aksu’ya çan kulesi konusunda farklı bir öneri sunarak dikkat çekti

Karaosmanoğlu”

Sayın başkan, son aylarda yeniden bir kabus gibi üzerimize çöken, ciğerlerimizi pare pare dağlayan terör olaylarıyla canımız yanmaktadır.

Her gün onlarca ocağa kor ateşler düşmekte, yavrular yetim, genç anneler dul kalmakta; hayatının baharında nişanlı kızlarımızın umutları sönmekte, gelecek hayalleri yıkılmaktadır.

Sabahleyin işine giden babanın, annenin akşama evine cenazesi gelmekte, okula gönderdiğimiz çocuğumuzun evine sağ salim gelmeyeceği endişesiyle her gün boğuşmaktayız.

Adeta şehit cenazeleri kaldırmak olağan işlerimizin birinci sırasını almıştır.

Millet olarak, Giresun halkı olarak bu acılar içindeyken ; 18 mart Çanakkale zaferi haftasında öncülüğünüzde gerçekleştirilen siyasi düşüncelerden uzak, bir birliktelik sağlanmıştı ; bu manzara Atatürk meydanının semalarından dostlara güven, düşmana korku salmıştı. İşte Giresun buydu.

Şimdi bir asır önce o günün şartları içinde yıkılan bir kilise çan kulesi gündemimize oturmuş, birbirimizi suçlayan beyanatlar havada uçuşmaktadır.

Sayın Başkanın samimiyetinden milli değerlere bağlılığından; hele hele Osman ağaya sevgi ve muhabbetinden şüphe etmediğimiz inancından aldığımız cesaretle, bu yanlıştan dönülerek tırmanan gerilimin sona erdirilmesi için bir tavsiyemiz var:

Öncelikle bir döküm merkezine ısmarlanan sanat değeri olmayan döküm-bagalit tarzı bu taklit saat kulesinin Giresun Müzesi önüne yerleştirilerek bu gerginliğe son verilmesidir.

Sayın Başkan, eğer iktidarınızdan sonra da devam edecek kalıcı bir eser bırakmak istiyorsanız : İzmir’in işgalinin ilk telin edildiği bu tarihi meydana,Milli Mücadelenin ruhuna uygun bir kompozisyonla Giresun kesme taşından Türk- İslam mimarisine uygun,çağdaş çizgilerle bezenmiş ihtişamlı bir saat kulesi yaptırırsanız , siz ve eseriniz Giresun tarihine yazılacaktır.

Sayın Başkana ve kamuoyuna arz olunur.”dedi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?