Giresun Gündem
ÇAN KULESİ’Nİ DEVLET YAPMIŞTIR
Sosyal Medyada Paylaş
4 Nisan 2016
Okunma sayısı: 261

ÇAN KULESİ’Nİ DEVLET YAPMIŞTIR

Giresun Belediyesi bir devlet kuruluşudur. Giderleri, maaşları ve harcamaları devletin genel bütçesinden karşılanır. Kanun ve mevzuatlara göre çalışır.

Eğer Keşap Durağı’na bir Pontus kalıntısı Çan Kulesi yapılmışsa; bunu da belediye yapmışsa, bunu devlet yapmış sayılır. Başında CHP’li bir başkanın olduğu bir devlet kuruluşu yapmıştır.

Buna mukabil bu eleştirilerden dolayı Giresun Belediye savunucuları, Pontus Metamorfoz Kilisesinin yok olmuş çan kulesi savunucuları, dış ülkelerde yapılan camileri ileri sürerek; “Bizde dış ülkelerde, ,Hıristiyan aleminde cami yapıp serbestçe ibadet yapıyoruz” yaptıkları işe kılıf hazırlamaya, böylece beyin yıkamaya, işi sulandırmaya ve gündemden düşürmeye çalışıyorlar.

Arkadaşlar cahil cahil yazmayın ve savunmayın. Yurt dışında yapılan camileri. Alman Hükumeti. Fransız Hükumeti, Belçika Hükumeti, Hollanda Hükumeti, İngiliz Hükumeti tarafından yaptırılmıyor. Ve ya o şehirlerin belediye başkanlıkları da yapmıyor. Batı da bizim gibi gibi laiktirler. Bizzat o ülkelerde ikamet eden Müslümanların katkı ve çabaları ile yapıyor.

Eğer sen de Giresun’da bir kilise ve de o kiliseye çan kulesi dikmek istiyorsan Avrupa’dan yeteri kadar Hıristiyan mülteci getir. Giresun’a yerleştir.

Bu arada Hükümetin Sayın Başbakanı Ahmet Davutoğlu’na bir tavsiyem olacak. Kaçak yolları kullanarak;  Ege ve Marmara Bölgelerimizden geçerek Yunanistan üzerinden batıya göç eden; başta Suriye’li olmak üzere diğer ülkelerin göçmenlerine sınır kapılarımızı açmayınız. Onlar için verilen “sus payı” parayı almayınız. Size yardım karşılığı teklif edilen bir milyon mülteci yerine, batının zengin ülkelerinden emekli olmuş yaşlı vatandaşlarını kabul edebileceğinizi bildiriniz. Zira bize göre dolgun maaşlı bu emeklilerin ekonomimize katkıları daha fazla olacaktır. Genç mülteci ve göçmenleri de Avrupa Ülkeleri istihdam etsinler. Avrupalıların genç işçilere ihtiyacı var.

Eğer ülkemize veya ilimize gelenler kiliseye ihtiyaç duyar, üzerine de çan kulesi dikmek isterlerse belediye olarak gerekli kolaylığı o vakit göster.

Ses çıkaran, karşı çıkan olursa bizde yanınızda yerimizi alalım.”Bu ülkede inanç özgürlüğü vardır”diyelim. Hem Türkiye Cumhuriyeti sınırları dâhilinde ibadet etmek isteyen Hıristiyanlara zorluk çıkaran mı var.

Kısaca camileri millet yapar, milletin malıdırlar. Ama Keşap Durağı’na dikilen Çan Kulesi’ni devlet yapmıştır… Aradaki farkı görün lütfen…

Bir Yorum Bırak

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Tüm Hakları Saklıdır © 2020 Giresun Gündem